Facebook Google+ Twitter

W poszukiwaniu Boga, Wiary i Nadziei - pielgrzymka do Częstochowy

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć” - Paulo Coelho.

Na środku placu przed klasztorem znajduje się kolumna z figurą Matki Bożej Niepokalanej. / Fot. Sylwia LegutkoCo roku pielgrzymi z całego kraju wyruszają na szlak do Częstochowy, gdzie oddadzą hołd Matce Boskiej Jasnogórskiej.Kościół św. Mateusza w Nowym Stawie, stąd tez wyruszyli pielgrzymi. / Fot. Sylwia Legutko Idą szosami polnymi drogami, niestraszny jest im upał, ani deszcz. Pielgrzymi z Nowego Stawu wyruszyli 25 lipca i mają do pokonania pięćset kilometrów, a najdłuższa pielgrzymka idzie z Helu, jej trasa na Jasną Górę liczy aż sześćset trzydzieści osiem kilometrów. Większość pielgrzymów to młodzież. Wytrwałość maszerujących nie mierzy się jednak wiekiem.

Zmęczenie ciężkie plecaki, bąble na stopach – to wszystko nic, tu liczy się intencja - pokonywanie własnych słabości. Na trasie spotykają się zawsze z życzliwością, widać to szczególnie na wsiach i miasteczkach, w których zatrzymują się na noc. Dla strudzonych pielgrzymów nie brakuje jadła, napojów, ani noclegów. Spotkani ludzie obdarzają ich tym co mają najlepszego – Jasna Góra czeka na pielgrzymów z całej Polski. / Fot. Sylwia Legutkodobrocią i życzliwością. To gdzieś w pielgrzymach kumuluje się i potemNowostawscy pielgrzymi w drodze do Częstochowy. / Fot. Sylwia Legutko łatwiej jest wierzyć, że ludzie są dobrzy. Wśród pielgrzymów obowiązuje zasada, że przyjmują wszystko co inny człowiek daje.

Podczas drogi pielgrzymi dzielą się tym, co mają z bardziej potrzebującymi, to później do nich wraca, bo ktoś inny dzieli się z nimi. Dziś bardzo często religią współczesnego człowieka staje się kariera, czy też polityka. Każdy pieszyZespół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie z figurą Matki Bożej Niepokalanej. / Fot. Sylwia Legutko Tu odbędą się główne uroczystości. / Fot. Sylwia Legutkopielgrzym w drodze modli się o pokój w sercach innych ludzi. Na Jasną Górę idzie się dla siebie, dla rodziny z jakąś intencją.

Do Częstochowy przybywają zmęczeni i szczęśliwi, że pokonali swoje słabości, dla nich ważne jest to co przeżywali, wówczas problemy dnia codziennego stają się bardzo malutkie. W drodze rodzą się przyjaźnie na całe życie i wiara, w to że świat może być lepszy. Główne uroczystości związane z Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędą się 15 sierpnia o godzinie 11:00 na Jasnej Górze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Pielgrzym
  • Pielgrzym
  • 15.08.2011 10:00

Czytając komentarze odnosi się wrażenie, że religia katolicka robi się tematem tabu. Religia jest bardzo ważna w życiu człowieka ,,dyscyplinuje go", a jeżeli jeszcze idzie w parze z powiedzeniem ,,Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe" to życie powinno być piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odnośnie mojej wcześniejszej wypowiedzi z 12.35... Fakt braku potrzeby zbawienia w jakimś systemie wyznaniowym zapewne klasyfikuje się zaraz do oceny czerwonym kciukiem w dół ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

> HENRYK CZECHOWSKI: Wiele tych wpisów wprost łamie obywatelskie prawa wynikłe z Konstytucji RP.,

...Ale który konkretnie, bo chyba nie ten o wolności słowa... Pani Sylwia ma prawo do publikacji swojego materiału, a miejsce komentarzy pod nim jest po to by komentować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Barbara Romer Kukulska: każdy tekt o wierze budzi wrogość.

Nie każdy bo i nie każda wiara zbudowana jest na hipokryzji...

> Barbara Romer Kukulska: Żyj i Daj żyć.

Tak jak KK dawał żyć innym np. w formie inkwizycji? ;)

> Barbara Romer Kukulska: Na zachodzie E. wierzących coraz mniej. Ba! powiedziałabym , że tych wierzących jest ledwie kilka procent

Jakby u nas wprowadzić tzw. podatek kościelny (wzorem zachodniej E.) i wyznawcy sami zaczęli utrzymywać swoje Kościoły, to by i u nas szybko zweryfikowano rzeczywistą liczbę faktycznych katolików...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Barbara Romer Kukulska
Szanowna Pani pozwolę się nie zgodzić z Pani poglądem. Bo to, że człowiek nie chodzi do kościoła to nie znaczy, że nie wierzy w Boga. A klerycy są winni tej sytuacji, że ludzie przestają chodzić do kościoła. Bo w rzeczy samej dają dowody na to, że im chodzi tylko o kasę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolnym Państwe na poziomie Europejskim takie tematy jakie opisuje Sylwia mają swoje prawa do publikacji.
Natomiast szowinistyczne wpisy pokazyją poziom pewnych osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szok ! Czytam wpisy i zaskakują mnie odpowiedzi. Wiele tych wpisów wprost łamie obywatelskie prawa wynikłe z Konstytucji RP. Cały czas zastanawiam się kolejny raz ? Czy ten portal internetowy jest obywatelski ? Czy ..... ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 14.08.2011 17:52

Jeśli ktos chce wierzyć, nich sobie wierzy.
Jesli chce opisac pielgrzymkę, nie ją opisuje, byle interesujaco. Relacja ta moze byc zarówno świetną reklamą jak i antyreklamą.
Do komentatorów prośba: nie wciskajmy ludziom już przetrawionej papki, tylko pozwólmy im samodzielnie myslec i samodzielnie wybierac!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 14.08.2011 17:45

Bzdurne dywagacje i bzdurne wnioski nawet pani Barbary.
A skąd pani wie, że tym bez wiary nie żyje się lepiej? po co insynuować cokolwiek?
Jeśli wiara jest komuś potrzebna, to niechaj sobie wierzy.
Jeśli kogoś zachwycają pielgrzymki, to niechaj sobie na nie chodzi!
Jeśli ktoś ma ochotę opisać takową, niech opisze, byle ciekawie!
Już sam sposób zrelacjonowania może być niezłą reklamą lub antyreklamą tego przedsięwzięcia.

Pozwólmy ludziom samodzielnie myśleć i wybierać, zamiast na siłę wciskać im przetrawioną papkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nierozumiem dlaczego taki ciekawy tekst budzi takie wrogie emocje. dlaczego każdy tekt o wierze budzi wrogość. Czy to komuś szkodzi? -> Żyj i Daj żyć.
Na zachodzie E. wierzących coraz mniej. Ba! powiedziałabym , że tych wierzących jest ledwie kilka procent, którzy praktykują i uczęszczają do kościoła. Czy tej większości się żyje lepiej bez wiary? Nie wiem. Oni żyją w ierząc w ekonomią i demokrację. ANi jedna ani druga się nie sprawdziły , zawiodły , szczęścia nie dały. Co im zostało?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.