Facebook Google+ Twitter

W poszukiwaniu kultury...

Oglądanie filmów przyrodniczych lub gra w tenisa stołowego w lokalnym domu kultury, może być zajęciem ciekawym na lato w mieście. Gdyby jednak ktoś chciał je spędzić w mniej tradycyjny sposób mamy kilka ciekawych propozycji.

Tegoroczne lato w mieście będzie pełne atrakcji. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i na pewno nie będzie żałował poświęconego czasu ani energii. Młodym osobom spragnionym bodźców poznawczych pochodzących nie tylko ze stolicy szczególnie polecam następujące eventy kulturalne:

 / Fot. oficjalna strona imprezyDo krainy Koziołka Matołka

Wśród ciekawych propozycji spędzenia letnich dni, godny polecenia jest VI Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie, który rozpocznie się już 14 czerwca. To wydarzenie kulturalne o randze ogólnopolskiej, jedno z najważniejszych wydarzeń promujących aktywność artystyczną dzieci i młodzieży w Polsce. Festiwal rozpocznie się II Spotkaniem Mistrzów Teatru, które odbędzie się w Kinie Koziołek.

Najlepsze spektakle dziecięce zeszłego roku ubiegać się będą o tytuł Mistrza Teatru. Zwycięzcy otrzymają statuetki Mistrza Koziołka oraz nagrody pieniężne. Uczestnicy Spotkań Mistrzów będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, a także porozmawiać z jurorami. A w jury zasiądzie m.in. Wiktor Zborowski. W niedzielę zacznie się świętowanie 75 urodzin Koziołka Matołka. Oczywiście będzie też przepyszny tort z tej okazji.

Szczegółowy program wystawianych spektakli, a także całego festiwalu można znaleźć na stronie.

Z robotyką za pan brat

Kursy „Twój robot”, organizowane pod patronatem Politechniki Poznańskiej w wielu miastach Polski
(m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie), polegają na doskonaleniu umiejętności i wiedzy z zakresu robotyki. Przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. A naukę połączono z zabawą. Warsztaty realizowane są z wykorzystaniem najnowszych zestawów LEGO Mindstorms NXT. Wszelkie informacje na stronie. W wielu szkołach odbywają się też zajęcia Robocamp

Co to młodzi twórcy chcą powiedzieć na wielkim ekranie

W dniach 17–21 czerwca 2008 odbędzie się 27. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM. Trzon Festiwalu stanowią dwa konkursy: pełnometrażowych polskich debiutów filmowych i debiutanckich krótkich filmików - animacji, dokumentów i fabuł. Jest to doskonała okazja do obserwacji twórczości młodych talentów i wychwycenia najnowszych trendów w polskiej kinematografii. Filmy konkursowe ocenia znakomite jury, składające się z autorytetów w dziedzinie filmu, kultury, sztuki. Każdy pokaz kończą słynne dyskusje "Szczerość za szczerość" prowadzone przez młodych krytyków. W zeszłym roku impreza przyciągnęła 16 tysięcy widzów. W tym roku należy spodziewać się równie wielkiego zainteresowania. Uczestnictwo w festiwalu można połączyć z rekreacją - bliskość Bałtyku zachęcać będzie do skorzystania z plażowania.

Maluchom należy się zabawa

Młodszym uczestnikom kultury i ich rodzicom polecamy wystawę zabawek w Muzeum Narodowym w Warszawie, która trwać będzie do 29 czerwca. „Zabawki to nasza pierwsza droga do sztuki” – przekonują organizatorzy. Z myślą o dzieciach organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji m.in. gry i zabawy (14.06), opowieści i bajki (15.06), teatr lalkowy (21.06) i pantomimy w wykonaniu Teatru Akt (22.06). Przy okazji będzie można wziąć udział w organizowanym w muzeum kiermaszu „dobrych zabawek”.

Więcej informacji na stronie muzeum.

SLOT Art Festival / Fot. materiały prasoweNie tylko dla odważnych

Dobrą propozycją dla całej rodziny jest SLOT Art Festiwal. Festiwal odbywa się co roku na zamku w Lubiążu, niedaleko Wrocławia i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W tym roku cykl warsztatów artystycznych, koncertów (ponad 40 i pięć scen dla nich zarezerwowanych) oraz wykładów zaplanowano w dniach 9-13 lipca. Każdego dnia odbywa się będzie ponad 120 warsztatów z różnych dziedzin, m.in. fotografii, gry na instrumentach, spotkań multimedialnych, kursów językowych, w tym migowego. W ich przygotowaniu uczestniczy około 1500 artystów, wolontariuszy i wykładowców. Celem festiwalu jest stworzenie ludziom przestrzeni do działań kulturalnych i społecznych. Każdy ma szansę odkryć artystyczną część swojej duszy. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.