Facebook Google+ Twitter

W poszukiwaniu młodych szczypiornistów

Artur Siódmiak CAMP to program prowadzący przez wykwalifikowaną kadrę zajęć sportowych, które mają na celu przybliżenie polskim dzieciom sportu z kategorii piłki ręcznej.

Artur Siódmiak CAMP / Fot. archiwum Menu GroupJednodniowe obozy szkoleniowe poprzez zabawę przekazują wiedzę zdobytą latami praktyki m.in. przez samego pomysłodawcę – Artura Siódmiaka.

Pierwszy Artur Siódmiak CAMP miał miejsce 4 listopada 2012 roku na warszawskim Torwarze. Zwieńczeniem działalności programu CAMP było stworzenie przez autora programu Akademii Piłki Ręcznej.

Artur Siódmiak CAMP / Fot. archiwum Menu GroupW drugiej odsłonie programu Artura Siódmiaka w Gdańsku uczestniczyło już aż 700 dzieci. Hala AWFiS już nigdy nie będzie taka sama. To właśnie w tym miejscu doszło do kolejnego spotkania z cyklu szkoleń dla najmłodszych sportowców poświęcony piłce ręcznej dla pasjonatów i tych co dopiero odkrywają w sobie zamiłowanie do tego sportu. Program składał się z trzech paneli multisportowych.

Pierwszy rozpoczął się od zajęć młodych adeptów ze studentami gdańskiej AZS AWFiS. Dzieci miały okazję spróbować wówczas szermierki, judo czy gimnastyki.

Artur Siódmiak CAMP / Fot. archiwum Menu GroupTego dnia dzieci w wieku 8-12 lat trenowały pod okiem samego mistrza Siódmiaka. Poza zróżnicowaną rozgrzewką nie odbyło się bez motywacyjnej przemowy, która krzepiła ducha walki w każdym, kto miał okazję jej posłuchać. „Siudym” zwrócił uwagę na takie aspekty życia codziennego jak zdrowy styl życia oraz wpływ niezdrowej żywności na młody organizm. Pod koniec dnia podzieleni uczestnicy na mniejsze grupy rozegrali mecze, w których Artur Siódmiak również brał czynny udział.

Ostatnim punktem uwieńczającym CAMP był Mecz Gwiazd, w którym udział wzięli celebry, trójmiejscy włodarze, dziennikarze oraz sportowcy.

Artur Siódmiak CAMP / Fot. archiwum Menu GroupKażdy z uczestników CAMP’u otrzymał pamiątkowe upominki: koszulkę, piłkę oraz kartę z autografem zdobywcy zwycięskiej bramki z Norwegami na Mistrzostwach Świata w 2009 roku. Dużym zainteresowaniem podczas CAMP’u cieszyły się boiska do streethanballu przy użyciu specjalnych piłeczek, które służą do bezpiecznej zabawy w szczypiorniaka.

Minął rok, a program Artur Siódmiak CAMP cieszy się niezmienną, ogromną popularnością we miastach, w których jest prowadzony. Wiele z dzieci, podczas jednodniowych imprez zaraziło się pasją do piłki ręcznej, bądź innych dyscyplin sportu i napawają nadzieją na przyszłe sukcesy reprezentacji naszego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.