Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14249 miejsce

W poszukiwaniu oznak zimy [zdjęcia]

Zima w pełni. Zimowo jednak nie jest. Aura jakby wręcz wiosenna, odczuwalna jest zwłaszcza w lasach. Nie tylko po zapachach. Zapraszam na wędrówkę po lesie w poszukiwaniu oznak zimy. Może ktoś znajdzie? Choćby jedyną.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Widząc takie obrazki, aż wierzyć się nie chce, że jeszcze 3 tygodnie temu była tu sroga zima, z grubą warstwą śniegu. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Widząc takie obrazki, aż wierzyć się nie chce, że jeszcze 3 tygodnie temu była tu sroga zima, z grubą warstwą śniegu. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Panie Ryszardzie, jasne, że przed nami... A z nami będzie już w weekend. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na tych fotkach raczej jesienny nastrój panuje a zima może jednak jest przed nami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Big Brother, Panie Piotrze, ze swoim podglądaniem zawędrował już nawet pod strzechy. Takie czasy. Ale w tym przypadku, to wspaniała rzecz. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sporo takich kamer się instaluje i to nie tylko przed tymi złymi ludźmi. Także i w miejscach, w których ma nastąpić np.:, jakieś ciekawe wydarzenie ornitologiczne, wyklucie się pisklęcia rzadkiego gatunku, czy też bocianie powroty do swych gniazd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jakaś telepatia, albo cóś? :) Panie Sławku, też tam dzisiaj byłam i też podziwiałam nasze piękne białowieskie żubry. Wspaniała rzecz, prawda? Podziwiałam też sarenki, że tak spokojnie, bez lęku pasą się koło tych olbrzymów. Sarenki się pasą, a obok... "żubr czeka na polanie" - chyba tak to było w tej reklamie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie przed chwilą oglądałem białowieskie żubry na żywo. Transmisja online, realizowana przez Lasy Państwowe, podaję adres http://www.lasy.gov.pl/zubr Kamera

Komentarz został ukrytyrozwiń

No widzicie Państwo, hihihi...! tak blisko byliście, a tak daleko. Wielki Brat obserwuje paśnik i dziką zwierzynę tam przychodzącą tylko zimową porą, gdyż tylko i wyłącznie w zimie leśnicy dokarmiają zwierzynę w paśnikach. Dzięki monitoringowi widzą ile zwierzyny przychodzi i czy już czas dosypać świeżej karmy. A dzieje się tak tylko w czasie mrozów i idużej ilości śniegu, kiedy zwierzęta same nie mogą zdobyć pokarmu.
Ale już wiem, dlaczego w większości myśleliście, że kamera jest zamontowana nie wyłącznie w zimie, a przez cały rok. Pogrzebałam trochę w Internecie i doczytałam się, że w Polsce w większości tak jest. Leśnicy montują kamery na drzewach ze względu na złych ludzi, którzy wysypują w lasach śmieci, a także ze względu na liczne kradzieże. Tutaj tego nie ma, tu dyscyplina obywatelska już od dawna stoi na wysokim poziomie i ludzie są bardziej zdyscyplinowani. Mimo że jest tu bardzo dużo różnych nacji. Jeśli się nawet zdarzą jakieś pojedyncze przypadki zaśmiecania lasu, to czyn taki jest tak bardzo publicznie napiętnowany, że człowiek, który się tego dopuścił dostaje wyrzutów sumienia... i więcej tego nie robi.
Tak, Pani Aniu, o to chodzi żeby było wesoło. Nieważne, Pani Aneto, czy jaśniej czy ciemniej "błyskać" będziemy, ważne że bawić się będziemy.
Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze i raz jeszcze dziękuję za miłą zabawę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to dobre z tym "podglądaczem", nawet myślałam o tej kamerze, ale bardziej podejrzewałem, że jest w celu bezpieczeństwa lasu itp. A ona zwierzaki podglądała przy paśnikach - dobre i pomysłowe. Można było się domyśleć, bo i u nas można "poglądać" zwierzynę przy paśnikach klikając w necie na adres zainstalowanej kamery. Pokazywali te obrazy ze zwierzyną w tv...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No kurczę! Ja też patrzyłam na tę kamerę .. i nawet ten błysk z nią powiązałam hihi. Choć i wszędzie gdzie błysk słońca się pokazał, też się wgapiałam jak sroka w kość:) Ale odpuściłam z podobnych powodów, jak pozostałe Panie.. pomyślałam, że kamera jest całoroczna i cześć:(

Podziękowania dla Wszystkich i czekam.. może błyśniemy jaśniej ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Halino , o to chodzi ,żeby było wesoło , też Panią lubię , do pomocy przy szukaniu zimy zaangażowałam trzy koleżanki z pracy , i one też nie wyczaiły. Przyznam się ,że zdjęcie z kamerą prześledziłam bardzo dokładnie, ale skąd ja mam wiedzieć w jakich klatkach u Was dokarmiają zwierzęta , gdyby był to zwykły paśnik zbity z drzewa taki krzyżak to bym chyba skojarzyła , a na traktorach się nie znam , wiem tylko że zimą się jeździ na zimowych oponach.Pozdrawiam serdecznie i czekam na następne zagadki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.