Facebook Google+ Twitter

57 miejsce

W poszukiwaniu pająków na polskich łąkach [Zdjęcia]

Na polskich łąkach występuje dużo gatunków pająków. Często latem w wolnym czasie wybieram się na łąki w Fordonie i szukam ciekawych okazów. Potrafią one w równym stopniu fascynować, jak i przyprawiać o dreszcze.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dla wytropienia pająka potrzebne jest szczęście i znajomość ich zwyczajów. Nie wszystkie osobniki budują sieci i wyczekują na ofiarę. Czasami skradają się i zaskakują inne owady. Fot. Marek Wiśniewski
Dla wytropienia pająka potrzebne jest szczęście i znajomość ich zwyczajów. Nie wszystkie osobniki budują sieci i wyczekują na ofiarę. Czasami skradają się i zaskakują inne owady. Fot. Marek Wiśniewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Karol
  • Karol
  • 21.08.2012 08:02

Na zdjęciu 3 i 4 widać chyba krżyzaka łąkowego, podobno to właśnie jego samica ma żółte ubarwienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, tak naprawdę to czysta przyjemność patrzeć z dość bliskiej odległości na takie okazy na polskich łąkach. Jeżeli mógłbym prosić o pomoc w rozpoznaniu poszczególnych pająków, to będę niezmiernie wdzięczny. Najlepszym okresem na robienie zdjęć wydawał mi się zawsze póżny sierpień, ale od tej wiosny wiem, że nawet w czerwcu można znaleść dużo rodzajów pająków. Występują one zazwyczaj tam, gdzie pojawiają się na określonych kwiatach owady. Często pająki posiadają cechy pozwalające im polować w ściśle określonych warunkach środowiskowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 dla autora zdjęć i Brawo! . Osobiście nie boję się pająków. Trudno jest z nimi zrobić sobie zdjęcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
A. Nastarowicz
  • A. Nastarowicz
  • 20.07.2012 07:46

Super galeria z pajaczkami, ostatnie zdjęcie...przeszywający wzrok pająka...Az ciarki po plecach przechodzą. Gratuluje cierpliwosci i "sokolego oka". Zdjęcia robią wrażenie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze podziwiałem pająki za ich misterne sieci, cierpliwość w oczekiwaniu na ofiarę i tę odwagę. Potrafiły błyskawicznie zaatakować owada większego od siebie, omotać go, wpuścić jad i czekać aż"skruszeje". Później delektować się swoją zdobyczą...:) Foteczki są bardzo ładne. Z tych pająków tylko kilka rozpoznałem...wspaniała pasja i galeria na 5. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne zdjęcia, gratuluję cierpliwości i wrażliwego oka! Fotografowanie owadów to i moja pasja. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.