Facebook Google+ Twitter

W poszukiwaniu skarbu Inków. Wyprawa Colca Condor 2009

Współautorzy: Marta Wróbel

13 czerwca z Nowego Jorku wyruszyła wyprawa do Kanionu Colca w Peru. Jej celem jest odkrycie niedostępnego odcinka kanionu. Uczestnicy wyprawy wierzą że w tym właśnie odcinku znajdą Wielki Skarb Inków, ukryty tam prawdopodobnie w XVI w.

Logo wyprawy Colca Condor 2009. / Fot. Materiały prasoweWyprawa Colca Condor jest kontynuacją zeszłorocznej ekspedycji, w czasie której uczestnikom udało się pokonać połowę dziewiczego, pierwszego odcinka "Cruz del Condor".

Głównym celem ekspedycji jest nie tylko pokonanie ostatniego i aż do tej pory niezdobytego fragmentu kanionu, ale również penetracja dawnych fortec oraz grobowców odkrytych podczas ubiegłorocznej wyprawy w to samo miejsce.

O kanionie i bazie wyprawy z oficjalnego biuletynu wyprawy

Kanion Colca ma około 110 km długości i ponad 3200 metrów głębokości. Temperatura powietrza za dnia sięga na krawędzi kanionu plus 25-27 stopni Celsjusza. Natychmiast po zachodzie słońca spada do zaledwie 2-4 stopni. Prace eksploatacyjne w kanionie utrudnia również gwałtowny wiatr.
Baza wyprawy Colca Condor znajduje się w wiosce CabanaConde na wysokości około 3300 m nad poziomem morza.

W czasie zeszłorocznego zdobywania wąwozu, ekipa badaczy natknęła się na nieznane do tej pory zagadkowe grobowce oraz dawne fortece. Te zabytkowe miejsca widoczne są z dna kanionu i z tego powodu do tej pory pozostawały nieodkryte. Nowa wyprawa wymagała żmudnych, wielomiesięcznych przygotowań.

Główni uczestnicy wyprawy

Ostatnie przygotowania, Jurek Majcherczyk na krawędzi kanionu, 16 czerwca 2009. / Fot. Roman CzejarekKierownikiem wyprawy jest Jerzy Majcherczyk, który mocno wierzy, że właśnie jemu przypadnie zaszczyt odnalezienia legendarnego skarbu Inków... To jest kwestia przeznaczenia, oraz powiązań z tą ziemią i z tymi ludźmi - czytamy w informacjach prasowych dostępnych na stronie wyprawy, w której uczestniczą też trzej synowie Majcherczyka - Paweł, w zespole odpowiedzialny za pomiary kanionu za pomocą najnowocześniejszego sprzętu, Piotr - medyk wyprawy oraz Michał, który jest odpowiedzialny za sprzęt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

link

Fotogaleria dla zainteresowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy pani Jolu za polecenie naszego artykułu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał polecę Maciejowi link i Bobrom link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Ważna informacja, której próżno szukać w innych serwisach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowita wyprawa i świetna relacja, ogromny plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrazy uznania za podanie tak ciekawej informacji.Dzieki niej zainteresowani moga na biezaco sledzic postepy wyprawy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.