Facebook Google+ Twitter

W poszukiwaniu skarbu Inków. Wyprawa Colca Condor 2009

Współautorzy: Marta Wróbel

13 czerwca z Nowego Jorku wyruszyła wyprawa do Kanionu Colca w Peru. Jej celem jest odkrycie niedostępnego odcinka kanionu. Uczestnicy wyprawy wierzą że w tym właśnie odcinku znajdą Wielki Skarb Inków, ukryty tam prawdopodobnie w XVI w.

Logo wyprawy Colca Condor 2009. / Fot. Materiały prasoweWyprawa Colca Condor jest kontynuacją zeszłorocznej ekspedycji, w czasie której uczestnikom udało się pokonać połowę dziewiczego, pierwszego odcinka "Cruz del Condor".

Głównym celem ekspedycji jest nie tylko pokonanie ostatniego i aż do tej pory niezdobytego fragmentu kanionu, ale również penetracja dawnych fortec oraz grobowców odkrytych podczas ubiegłorocznej wyprawy w to samo miejsce.

O kanionie i bazie wyprawy z oficjalnego biuletynu wyprawy

Kanion Colca ma około 110 km długości i ponad 3200 metrów głębokości. Temperatura powietrza za dnia sięga na krawędzi kanionu plus 25-27 stopni Celsjusza. Natychmiast po zachodzie słońca spada do zaledwie 2-4 stopni. Prace eksploatacyjne w kanionie utrudnia również gwałtowny wiatr.
Baza wyprawy Colca Condor znajduje się w wiosce CabanaConde na wysokości około 3300 m nad poziomem morza.

W czasie zeszłorocznego zdobywania wąwozu, ekipa badaczy natknęła się na nieznane do tej pory zagadkowe grobowce oraz dawne fortece. Te zabytkowe miejsca widoczne są z dna kanionu i z tego powodu do tej pory pozostawały nieodkryte. Nowa wyprawa wymagała żmudnych, wielomiesięcznych przygotowań.

Główni uczestnicy wyprawy

Ostatnie przygotowania, Jurek Majcherczyk na krawędzi kanionu, 16 czerwca 2009. / Fot. Roman CzejarekKierownikiem wyprawy jest Jerzy Majcherczyk, który mocno wierzy, że właśnie jemu przypadnie zaszczyt odnalezienia legendarnego skarbu Inków... To jest kwestia przeznaczenia, oraz powiązań z tą ziemią i z tymi ludźmi - czytamy w informacjach prasowych dostępnych na stronie wyprawy, w której uczestniczą też trzej synowie Majcherczyka - Paweł, w zespole odpowiedzialny za pomiary kanionu za pomocą najnowocześniejszego sprzętu, Piotr - medyk wyprawy oraz Michał, który jest odpowiedzialny za sprzęt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

link

Fotogaleria dla zainteresowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy pani Jolu za polecenie naszego artykułu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał polecę Maciejowi link i Bobrom link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Ważna informacja, której próżno szukać w innych serwisach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowita wyprawa i świetna relacja, ogromny plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrazy uznania za podanie tak ciekawej informacji.Dzieki niej zainteresowani moga na biezaco sledzic postepy wyprawy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.