Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16265 miejsce

W poszukiwaniu utalentowanych studentów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-29 10:50

Rusza kolejna edycja konkursu Henkel Innovation Challenge

Düsseldorf – Właśnie rozpoczęła się rejestracja do ósmej edycji konkursu „Henkel Innovation Challengeˮ. Pod hasłem „Create. Learn. Grow” Henkel zaprasza studentów z całego świata do zgłaszania wizjonerskich pomysłów na produkty i technologie przyszłości.

Studenci z dowolnych uczelni i kierunków z 28 krajów mogą wcielić się w rolę menedżera ds. rozwoju i do 10 grudnia 2014 r. zarejestrować swoje innowacyjne projekty na stronie www.henkelchallenge.com. Odpowiedzenie na konkursowe wyzwanie jest bardzo łatwe. Aby wziąć udział w Henkel Innovation Challenge, studenci muszą stworzyć dwuosobowy zespół i opracować koncepcję produktu dla jednego z trzech sektorów działalności firmy - kosmetyków, środków piorących
i czystości oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych. Zadanie polega na zidentyfikowaniu wyzwań i trendów rynkowych w 2050 roku oraz opracowaniu pomysłów zgodnych ze strategią zrównoważonego rozwoju Henkla.
- Konkurs „Henkel Innovation Challenge” to dla zdolnych studentów szansa zdobycia cennego doświadczenia, wykazania się kreatywnością w biznesie i poznania dużej międzynarodowej firmy. Dla Henkla to możliwość sprawdzenia twórczego potencjału najlepszych studentów i przedstawienia im firmy - mówi Sylwia Madej, Specjalista ds. Rekrutacji i Employer Brandingu w Henkel Polska.
Uczestnicy muszą przekonać do swojego pomysłu jury złożone z menedżerów Henkla, a najlepsi wezmą udział w międzynarodowym finale, który odbędzie się
w Wiedniu wiosną 2015 r. Zwycięski zespół otrzyma bilet na podróż dookoła świata
o wartości 10 000 euro. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce również otrzymają vouchery podróżne. Wszystkie trzy zespoły będą miały okazję osobiście spotkać się z dyrektorem generalnym Henkla, Kasperem Rorstedem,
i zaprezentować swoje innowacyjne koncepcje.


Program mentorski i możliwości kariery
Uczestnicy otrzymają podczas konkursu kompleksowe wsparcie, poczynając od etapu przygotowań do polskiego finału. - Każda finałowa drużyna, zarówno w etapie krajowym jak i międzynarodowym, będzie korzystała z merytorycznego wsparcia doświadczonego menedżera z firmy Henkel. Dzięki temu studenci zyskają okazję do nabycia cennego doświadczenia praktycznego i nawiążą osobiste kontakty z firmą – powiedziała Sylwia Madej. Oprócz indywidualnego programu mentorskiego każdy zespół będzie mógł skorzystać z materiałów edukacyjnych i seminariów internetowych. Najlepsi i zainteresowani uczestnicy polskiej edycji otrzymają propozycję odbycia stażu w polskim oddziale Henkla.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.henkelchallenge.com
i www.facebook.com/henkelchallenge. Informacje o możliwościach kariery znajdują się pod adresem www.henkel.com/careers.

Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Henkel zatrudnia 47 tysięcy pracowników. W 2013 roku wartość sprzedaży wyniosła 16,4 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 2,5 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane Henkla wchodzą w skład najważniejszego niemieckiego indeksu giełdowego DAX.

Kontakt dla prasy:
Dorota Strosznajder Klaudia Mencina
Henkel Polska Sp. z o.o. Solski Burson-Marsteller
tel: (022) 565 66 65 tel: (022) 242 86 40
dorota.strosznajder@pl.henkel.com kmencina@solskibm.pl
(Wojciech Sobczak-Wojeński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.