Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12960 miejsce

W powiecie braniewskim zbierają pieniądze dla potrzebujących!

Młodzież w różnych okolicznościach i w różnych regionach kraju potraf dziś zjednoczyć się we wspólnym szlachetnym celu. Potrafi śpiewać, tańczyć i grać dla innych, aby uprzyjemnić czas, a przy okazji zebrać pieniądze na potrzeby charytatywne.

 / Fot. Ludwig Schneider, CC BY-SA 3.0 / WikipediaNiemal codziennie czytamy w ostatnim czasie w lokalnych mediach powiatu Braniewo, w woj. warmińsko-mazurskim, o rozwijaniu się akcji charytatywnej w ramach koncertów zespołów młodzieżowych. Do uczestników braniewskiej fali koncertowej postanowili dołączyć również lidzbarscy miłośnicy militariów. 10 stycznia portal pieniezno.wm.pl podał: "Żołnierze rosyjskiej 6. Roty Artylerii Pieszej, czyli historyczni rekonstruktorzy z Lidzbarka Warmińskiego - sprzedają swoją armatę "Marusię". Pieniądze ze sprzedaży historycznej armaty przeznaczą także na cel charytatywny. "Marusia" przeszła już chrzest bojowy w kilku walkach rekonstrukcji bitew, w różnych miastach w kraju. Zawsze zwyciężała. Tym razem też powinna.

Armata "Marusia" została zbudowana przez pana Zbyszka i jego kolegów z Lidzbarka Warmińskiego, w oparciu o rzeczywiste rosyjskie konstrukcyjne plany wojskowe tego typu armat z 1805 roku, tj. z okresu napoleońskiego, i stanowi "wierną replikę jednoroga, oprócz lufy" - podaje internetowe Warmińsko-Mazurskie Forum Poszukiwaczy militariów. Pan Zbyszek i koledzy mówią, że "zrobienie tej bestii zajęło nam wiele czasu. Można powiedzieć, jesteśmy dumni, że chłopaki z zapyziałego małego miasteczka zrobili takie monstrum. Wiele razy sprawiało nam radość, gdy nawet Rosjanie wpatrywali się w nią jak w święty obraz - znaczy zazdrościli. Jednym słowem dała nam dużo szczęścia". Dodajmy – armata budowana była po kilka godzin dziennie przez okrągły rok.

W piątek 13 stycznia w godzinach wieczornych odbył się w Restauracji "Pod Wzgórzem" we Fromborku młodzieżowy koncert charytatywny. Wystąpiło kilka zespołów i wokalistów, m.in. Krzysztof Piotrowski, Tamara i Michał Janiccy, Edith Jurkiewicz-Pilska. Przewidziano też jedną z form zbiórki pieniędzy, jaką była aukcja z licytacją "prawdziwej gwiazdki z nieba". Imprezę zorganizowały: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku i Restauracja "Pod Wzgórzem".

Podobny koncert odbył się w niedzielę 8 stycznia w Pieniężnie. Sala pękała w szwach. Hojność uczestników koncertu była wprost bezgraniczna. Zebrano około 33 tys. złotych. Od początku charytatywnej akcji koncertowej i aukcyjnej zgromadzono około 140 tys. złotych. Pieniądze pójdą na szczytny cel pomocy osobie potrzebującej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.