Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu będą walczyć z nieuczciwymi bankami i wadliwym prawem

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Poznaniu powstaje ogólnopolski Ruch Społeczny Poszkodowanych, zwoływany przez Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez System Bankowy i Prawny.

 / Fot. Adam K. Podgórski Ruch jest nadzieją dla rzesz Polaków cynicznie ograbianych przez banki w majestacie prawa, a raczej bezprawia. Dzieje się tak, bowiem ani rząd, ani Platforma Obywatelska jako partia, ani Prawo i Sprawiedliwość, wykrzykujące (tylko wykrzykujące) idee solidarnego państwa, nie chcą zmienić wadliwego prawa, usprawiedliwianego samowolę banków, a obywateli doprowadzającego do ruiny materialnej i klęski życiowej.

W odezwach i ulotkach Ruchu, rozsyłanych do potencjalnych członków, wyznaczono najważniejsze cele, którymi są (podajemy zachowując stylistykę oryginału):

- edukacja prawna i obywatelska;
- zniesienie reliktu PRL - bankowego tytułu egzekucyjnego;
- poprawki do bubla prawnego, czyli prawa o upadłości konsumenckiej;
- zakaz nadawania tytułów egzekucyjnych na pierwsze zobowiązanie bankowe;
- zniesienie dziedziczenia długów na mocy art. 1015 kc i dostosowanie go do prawa anglosaskiego;
- zakaz windykacyjnego bezprawia a w szczególności nieetycznych, obraźliwych praktyk windykacyjnych – przemocy fizycznej i psychicznej, pozbawiania dłużnika wszelkich składników majątkowych;
- zastopowanie rozdawnictwa kredytów osobom bez zdolności kredytowej;
- zakaz lichwiarskiej działalności para banków, ustawa antylichwiarska dla wszystkich osób prawnych i fizycznych;
- wpisanie umowy kredytowej do Kodeksu Cywilnego;
- humanitarne i ekonomicznie celowe prowadzenie egzekucji przez organy uprawnione, pod nadzorem sądu;
- przeciwdziałanie krzywdzie osobowej i społecznej;
- przywrócenie na łono społeczeństwa ludzi wykluczonych społecznie;
- samorządy materialnie odpowiedzialne za bezdomnych i ubogich;
- przywrócenie właściwych relacji na drodze państwo-obywatel (nie będąca w parlamencie grupa wyborców - Komitet Wyborczy Wyborców - winna mieć zmniejszony próg wyborczy do 2,5 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Miłosz Garda
  • Miłosz Garda
  • 24.02.2011 14:18

Nareszcie drgnęło w temacie. Jak długo można dać się wykorzystywać lichwiarzom i hipokrytom z firm windykacyjnych? Będę z uwagą śledził losy Ruchu. Fajnie, że są ludzie, którym chce się coś robić dla innych. Życzę wytrwałości, bo z niektórych komentarzy wynika, że macie zajdłych wrogów a skoro są, to znaczy, że idziecie włąściwą drogą. Trzymajcie się! :))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
igor
  • igor
  • 16.02.2011 20:35

warto zawsze, a jak sie wybiera bnak, nawet jesli to decyzja odnosnie konta, to warto dobrze przeanalizowac co i jak w getin jak zakladalem,to wiedzialem ze konto skarbonka jest jednym z najlepszych na rynku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Korcz
  • Katarzyna Korcz
  • 16.02.2011 18:58

Cóż, żyjemy w takich czasach że każdy może założyć "ruch społeczny". Może to i dobrze. Wystarczy jednak zapoznać się z wypowiedziami jego członków żeby móc ocenić jakie są prawdziwe intencje jego twórców. Lektura treści wpisów na polecanych nam stronach wątpliwości nie budzi. Debaty na aferach prawa nawet nie skomentuję. Szkoda tylko że na takich "inicjatywach" może ucierpieć wizerunek ruchów rzeczywiście walczących z niesprawiedliwością.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Dąbrowski
  • Krzysztof Dąbrowski
  • 16.02.2011 17:11

Szkoda tylko że autorzy chociaż nie wspomnieli o dość kontrowersyjnych poglądach przedstawicieli Ruchu. Cytat z portalu Afery Prawa - wypowiedź osoby związanej z Ruchem która nie została w jakikolwiek sposób sprostowana przez przedstawicieli Ruchu choć jest umieszczona pod ich ogłoszeniem: "Oczywiście, że proponuję lzniesienie skargi paulianskiej jak i dziedziczenia długów, bo jet to po prostu BEZCZELNA KRADZIEŻ CZYJEGOŚ MIENIA i przyzwolenie na nieuczciwe praktyki wierzycieli. Ponadto jest to przyzwolenie na dysponowanie CUDZYM majątkiem. Niech sobie najpierw wierzyciel ustanawia zastaw albo w inny uczciwy sposób zabezpiecza pożyczoną kasę albo po prostu nie pożycza i nie szuka potem jelini do spłaty za własną głupotę. Bez skargi paulianskiej i dziedziczenia długów (za wyjątkiem hipotecznych) byłoby po prostu uczciwiej. Jeżeli pozyczasz - to bądź świadoma, że mozesz stracić kasę i postępuj tak jak z seksem: nie chcesz mieć dziecka - weź pigułkę, a partnera zmuś do nałożenia kondoma. A jak nie wzięłaś, to PONOŚ TEGO KONSEKWENCJE i nie wciągaj w to osób trzecich, nie wrabiaj np. sąsiada, że zrobił Ci dziecko. I tak samo jest z długiem. Kasę trzeba zabezpieczać PRZED FAKTEM, A NIE PO. A jak nie zabezpieczyłaś - TO TYLKO I WYŁĄCZNIE TWOJA WINA. Po prostu jak sobie pościelisz, tak sie wyśpisz - wtedy dopiero jest uczciwie". Czy aby na pewno dziennikarstwo społeczne powinno promować takie "Ruchy"? Ja mam wątpliwości jaki ma to związek z nieuczciwym postępowaniem banków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.02.2011 12:21

Swego czasu pisałem o skuteczności Kodeksu Postępowania Administracyjnego i zderzeniu obywatela z biurokracją. Życzę wytrwałości w działaniu i powodzenia tej inicjatywie. Jest ze wszech miar potrzebna.
Autorom za temat najjaśniejsze gwiazdki :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.