Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu królować będzie muzyka świata. Wkrótce rozpocznie się festiwal Ethno Port

14 czerwca ruszy w Poznaniu festiwal Ethno Port. Cztery dni, trzy sceny i osiemnaście koncertów - oto tegoroczny Ethno Port w pigułce. Między 11 a 14 czerwca na terenie Centrum Kultury Zamek gościć będą artyści z tak różnych zakątków świata, jak: Walia, Mauretania, Portugalia, RPA, Etiopia, Grecja czy Polska. Ten rozstrzał krajów pochodzenia świetnie wpisuje się w motyw przewodni festiwalu, którym zostały migracje.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska Press- Sama world music jest rezultatem migracji. Migrują zarówno ludzie, jak i informacja, kultura czy towarzyszące jej symbole. Migruje w końcu sama muzyka - mówi dyrektor Ethno Portu Andrzej Maszewski. Festiwal ma zwracać uwagę na dwa aspekty procesu migracji - globalnej wymianie, a także nieustannemu poszukiwaniu artystycznej tożsamości. Festiwal otworzy wspólny koncert walijskiej harfistki Catrin Finch z pieśniarzem Seckou Keita w Sali Wielkiej Zamku (g. 19).

Półtorej godziny później, na znajdującym się przed nim parkingu, rozpocznie się występ Bassekou Kouyate, wirtuoza gry na ngoni, czyli afrykańskim przodku banjo. Jego koncert, podobnie jak wszystkie odbywające się na parkingu, będzie darmowy. Pozostałe koncerty odbywać się będą na Dziedzińcu Zamkowym. Wśród wykonawców, których na nim zobaczymy, znaleźli się m.in. polska Masala Soundsystem, obdarzona głębokim głosem wykonawczyni fado Lula Pena, a także jeden z prekursorów world music - grający na lirze Ross Daly.

Ethno Port to jednak nie tylko koncerty. Prócz nich na uczestników czekają dodatkowe atrakcje. Okazją do wspólnego przygotowania i próbowania potraw różnych kultur będzie działający przed Zamkiem Jam Picnic - Kuchnia Świata. Stroje z różnych stron globu przymierzyć będzie można z kolei w zamkowym holu, a w Kinie Pałacowym odbędzie się Migracyjny DKF. Ethno Port 11 do 14 czerwca CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82) bilety: 70-130 zł Szczegóły na: www.ethnoport.pl.

Czytaj także: Zespoły The Last Internationale i My Riot wystąpią przed Linkin Park w Rybniku


(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.