Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu ma się dziś rozpocząć proces Henryka Stokłosy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 07:02

Przedsiębiorca jest oskarżony między innymi o wręczanie łapówek w celu uzyskania nienależnych, wielomilionowych umorzeń podatkowych. Henryk Stokłosa - pilski biznesmen i były senator nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie liczy 600 stron. Stokłosie prokuratura postawiła 21 zarzutów. Dotyczą one - obok wręczania korzyści majątkowych i osobistych - nielegalnego przechowywania odpadów, wyłudzenia pieniędzy podczas restrukturyzacji firmy oraz bezprawnego pozbawienie wolności swoich pracowników. Zarzuty dotyczą lat 1989-2005.

Henryk Stokłosa - poszukiwany międzynarodowym listem gończym - został zatrzymany w 2007 roku przez niemiecką policję. Wyszedł na wolność w Wigilię ubiegłego roku po tym, jak jego rodzina wpłaciła trzymilionowe poręczenie majątkowe. Teraz Stokłosa będzie odpowiadał z wolnej stopy. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiądzie jego była księgowa - Elżbieta N., oskarżona o pomocnictwo w łapownictwie oraz były sędzia sądu administracyjnego z Poznania Ryszard S., któremu postawiono zarzut przyjmowania łapówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.