Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu na dobre pożegnano zimę!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-26 13:22

Chociaż meteorolodzy spodziewają się jeszcze opadów śniegu, poznaniacy pożegnali już zimę 2011/2012 na dobre. I to jak pożegnali!

W sobotę ulicami miasta przeszedł kolorowy orszak żałobny. Przy akompaniamencie Tsigunz Fanfara Avantura, żałobnicy udali się nad Wartę, gdzie rytualnie utopili podpaloną wcześniej Marzannę.

W stolicy Wielkopolski mówić powoli możemy o nowej, świeckie tradycji. Pogrzeb Zimy odbył się tam bowiem po raz drugi. W tym roku po ostatecznym pożegnaniu zimy, na cześć której epitafium swojego autorstwa wygłosiła Malina Prześluga, odbył się nad rzeką pierwszy, oficjalny piknik w sezonie 2012. Na cypelku nad Wartą zebrał się spory tłum. Jak na prawdziwy piknik przystało - były kosze pełne smakołyków, gitary, śpiew, bańki mydlane i kolorowa wata cukrowa. Niektórzy uczestnicy przynieśli własne „marzanny”. Pojawili się także członkowie Stowarzyszenia o2 z koszem pełnym jeżowych ciastek... Pogoda dopisała na piątkę, wspaniale oddając nastroje uczestników pogrzebu.

Mam nadzieję, że zima 2011/2012 została pożegnana na dobre. Mam też nadzieję, że poznańscy urzędnicy pochylą się nad potrzebami zwykłych mieszkańców i spróbują przywrócić rzekę miastu. Jeśli nie uda się tego zrobić tak, jak wygląda to w wielu miastach na zachodzie Europy, to może chociaż nie będą „przeszkadzać” i zrozumieją, że wspólne biesiadowanie może być wspaniałą siłą integrującą mieszkańców.

Ze specjalną dedykacją dla nich - film autorstwa GuruMedia z sobotniego pogrzebu.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.