Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu największy maraton: biegiem, marszem, truchtem...

  • Źródło: OhmyNews
  • Data dodania: 2006-10-11 08:56

Poznański maraton wystartuje 15 października o godzinie 11.00. Jego dystans wynosi 42,195 metrów. Można go pokonać biegiem, marszem, truchtem, na rolkach i na wózku. Czas biegu to 6 godzin.

Wszyscy, którzy wystartują w maratonie po raz pierwszy i po raz siódmy, a także osoby, które ukończyły 60 lat, będą zwolnione z opłaty startowej, która wynosi 50 złotych. Dodatkową atrakcyjną zachętą do udziału w biegu jest nagroda – fiat seicento. Jego właściciel zostanie wylosowany spośród wszystkich tych, którzy ukończą bieg na czas.

W poznańskim maratonie zawsze startuje kilka tysięcy uczestników. - Fot. A. Szozda

Nagrodą dla drugiego wylosowanego maratończyka będzie umieszczenie wizerunku jego twarzy na medalu w 2007 roku. W tym roku medal upamiętnia obchody 50. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca ’56. Zapisy maratończyków potrwają do 9. godziny w niedzielę. Wszystkie osoby, które zgłoszą się do Biura Maratonu przy ulicy Krańcowej 89, dopiero 15 października, będą musiały zapłacić za udział 100 złotych. W maratonie weźmie udział maksymalnie 3500 biegaczy. W czwartek zgłoszonych było 2900 osób.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Poznańskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.