Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu powstał parking dla kobiet

Galeria Malta przeznaczyła 200 miejsc parkingowych wyłącznie dla kobiet. Wprowadzono także kilka nowych rozwiązań, by zaspokoić zapotrzebowanie klientów.

Mandat za parkowanie / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Parking_ticket.JPGTo pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Poziom zerowy został oddany do wyłącznego użytku kobiet. Dyrektor Centrum Handlowego Malta wyjaśnia, że wśród klientów dominują panie i najczęściej zostawiają auta na najniższym poziomie. Otwarcie specjalnego parkingu jest więc odpowiedzią na zapotrzebowanie klientek.

Miejsca przeznaczone dla kobiet oznaczono specjalnymi naklejkami. Kar dla mężczyzn za zajmowanie tych stanowisk nie będzie. Dyrektor liczy, że panowie dostosują się do zmian.

Część miejsc dostosowano także do większych pojazdów rodzinnych, zwiększając przestrzeń parkowania dla jednego samochodu. Nowością są też kolorowe diody, które wskazują wolne miejsca. Ułatwi to znacznie poruszanie się po wielopoziomowym parkingu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zastosowano specjalne oznaczenia m.in. przy najazdach na rampy.

Źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

No jeśli to w jakikolwiek sposób poprawi bezpieczeństwo pań to jestem bardzo za. Obawiam się jednak że będzie z tym tak samo jak z miejscami dla niepełnosprawnych przed marketami gdzie rzadko kiedy udaje się znaleźć miejsce do zaparkowania zainteresowanym.
Osobiście wydaje mi się że podział na kobiety i mężczyzn jako lepiej ub gorzej jeżdżących mamy już za sobą.Niejeden facet w dawnej nomenklaturze jeździ jak baba i kwiatki na dzień kobiet powinien dostawać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 14:26

Alicjo , myślę ze gdyby był ten parking monitorowany i pod ochroną odpowiednich służb tych zaczepiających panów by było zdecydowanie mniej . Juz kilka razy miałam okazję usłyszeć " k...o , bryką jeżdzisz a złotówki nie masz?" Dodam tylko ze ta " bryka " to 14 letnie coś co było kiedyś autem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myli się Pan panie Grzegorzu L.nie odróżniając uprzywilejowania ofiary i otoczenia jej opieką.. Idąc tokiem pańskiego myślenia i interpretacji, to również każdy pełnosprawny człowiek powinien mieć takie same prawa jak niepełnosprawny, i niepełnosprawny obowiązki jak pełnosprawny.
. To nie Kobiety gwałcą Mężczyzn i napadają na nich w ciemnych zaułkach i w nieoświetlonych parkingach podziemnych. i to tyle, aż tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 13:40

Przeprasza Was autor przypomnienia Wam, że męczyźni mają do parkingu takie same prawa jak kobiety za błędy w tekście, których nie mógł poprawić z powodu naruszania innych praw zapisanych w tejże Konstyucji w Wiadomościach24 wobec niego i innych osób zapisane w Rozdziale II Konstytucji: WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/konst.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 13:33

Z KONSTUCJI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ:

Artykuł 31.

1- Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

2- Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

3- Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Artykuł 32.

1- Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2- Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inko, a czy taki parking wykluczy zaczepki? Nie sądzę, ale może to ma jakiś sens - w tekście nic na ten temat nie ma - a ja jakoś nie mogę wypatrzeć tu sensu. Natomiast większe miejsca dla rodzinnych aut i kolorowe diody informujące o wolnych miejscach to jest OK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 11:43

Basiu , z tym punktem się zgadzam :) Mam serdecznie dość zaczepek panów, którym brakuje 60 gr do ... gazety :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

PARKING.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prkin bezpieczny dla KOBIET. a nie dla ich samochodów. !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha. jestem oburzona ;))) interpretacją, że bezpieczny dla kobiet parking, to ze względu na kiepskie umiejętności płci słabszej. Otóż ubezpieczyciele udzielają zniżek kobietom, ponieważ statystycznie kobiety rzadziej sa sprawcami wypadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.