Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna COP 14

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 10:41

W Poznaniu rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna COP 14. Przez dwa tygodnie delegacje z ponad 190 krajów świata będą debatować nad sposobami ograniczenia zmian klimatu.

Zdaniem wiceministra środowiska Janusza Zalewskiego, uczestnicy konferencji powinni przyjąć projekt porozumienia, który będzie ustalał obowiązki wszystkich państw w zakresie redukcji CO2. Obecnie reguluje to protokół z Kioto, ale tylko względem niektórych krajów, bo nie wszystkie zdecydowały się go ratyfikować.

Wiceminister Środowiska Janusz Zalewski podkreśla, że według przewidywań większości naukowców, klimat w 2050 roku ociepli się o co najmniej 2 stopnie Celsjusza. Sukcesem konferencji byłoby więc skłonienie wszystkich państw świata do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i powstrzymanie tego procesu. Wiceminister dodał, że ocieplenie klimatu jest zagrożeniem dla gospodarki, ale i istnienia kilku państw świata. Mogą one na przykład zniknąć pod powierzchnią oceanów.

COP-14 to jedna z największych konferencji, jakie kiedykolwiek odbywały się w Polsce. Jej prezydentem jest polski minister środowiska profesor Maciej Nowicki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.