Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu rozpoczynają się kolejne Mistrzostwa Europy

Poznań stawia na sport - takim właśnie hasłem władze promują miasto od ponad roku i, jak widać, nie są to słowa rzucane na wiatr.

W stolicy Wielkopolski i w pięciu pobliskich miejscowościach od 18 lipca toczą się piłkarskie zmagania juniorów starszych. Łącznie 8 europejskich drużyn walczy o tytuł najlepszej reprezentacji do lat 19.

Niestety, biało-czerwonym nie udało się wygrać pierwszego spotkania. Bramka austriackiego napastnika w drugiej połowie zadecydowała o porażce 0:1. Lepiej od piłkarzy spisali się nasi kibice, którzy w stu procentach zapełnili stadion przy ul. Bułgarskiej. Władze UEFA zszokowane były obecnością blisko 15-tysięcznej widowni, która bardzo spontanicznie dopingowała naszą reprezentację. Jeszcze nigdy we wcześniejszych edycjach tych mistrzostw spotkań nie oglądały takie tłumy ludzi.

Nie tylko piłką Poznań żyje. Wczoraj w stolicy Wielkopolski weterani lekkiej atletyki rozpoczęli zawody. W zawodach może wziąć udział każdy, kto ukończył 35 lat i jest w dobrej kondycji fizycznej. Najstarszym zawodnikiem zgłoszonym do mistrzostw jest 95-letni Niemiec, najstarszy Polak jest o osiem lat młodszy. Łącznie Poznań odwiedziło ponad 3 tys. osób z 37 krajów. Najliczniejsze ekipy przywieźli Niemcy i Anglicy, Polskę reprezentuje 320 sportowców-weteranów.

Po zmaganiach piłkarzy i lekkoatletów przyszła kolej na wioślarzy. Dzisiaj na torze regatowym Malta pięć polskich klubów walczy o tytuł najlepszej drużyny (aż dwa kluby pochodzą z Poznania). Jutro dołączy do nich 15 zagranicznych klubów. Wszyscy przez weekend walczyć będzie o tytuł najlepszego europejskiego klubu.

Jak widać Poznań stawia na sport. Czy jest inne miasto w którym, w ciągu tygodnia, rozgrywane są trzy różne zawody o tytuł Mistrza Europy? Poznań robi wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się w oczach innych. Przychylność ze strony UEFA i większe zainteresowanie turystów tym regionem Polski, stwarza nadzieje na to, że zorganizowanie w tym mieście rozgrywek Euro 2012 staje się tylko kwestią czasu...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.