Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu startuje największy bieg maratoński w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-12 07:57

Dzisiaj w Poznaniu po raz dziewiąty odbędzie się maraton (start o 10). Zgłosiło się ponad 3700 biegaczy. Zapewne nie wszyscy staną na starcie, ale organizatorzy spodziewają się ponad trzytysięcznej frekwencji, co utrzyma Poznań na pierwszym miejscu wśród polskich maratonów.

Zwycięzca zainkasuje 10 tysięcy złotych, jeżeli pokona rekord trasy jego wygrana ulegnie podwojeniu, a jeżeli uda się przebiec trasę w czasie krótszym niż 2 godziny i 15 minut to dodatkową nagrodą będzie samochód. Drugie auto zostanie rozlosowane wśród wszystkich, którzy dotrą do mety. Limit czasu wynosi 6 godzin.

Wśród faworytów tegorocznego maratonu niestety nie ma Polaków. O zwycięstwo powalczą głównie Kenijczycy i biegacze zza wschodniej granicy. Na starcie staną za to znane osoby: aktorka Katarzyna Bujakiewicz, Robert Korzeniowski i tradycyjnie prezydenci Poznania - Ryszard Grobelny i Maciej Frankiewicz.

Amatorom w uzyskaniu dobrych rezultatów pomogą tzw. pacemakerzy. Zawodnicy w specjalnie oznaczonych koszulkach będą trzymać takie tempo, by do mety dotrzeć w określonym czasie; od trzech godzin do czterech godzin i 30-tu minut, co piętnaście minut.

Na trasie będzie widoczna tzw. "Drużyna Szpiku". To ponad stuosobowa grupa w czerwonych koszulkach, wspierająca akcję oddawania szpiku kostnego. Olimpijczycy Julia Michalska, Monika Drybulska i Szymon Ziółkowski, nie mogą wystartować, ale akcję i drużynę szpiku będą wspierać na mecie.

Poznański maraton to nie tylko biegacze. Przed nimi wystartują rolkarze i zawodnicy na wózkach inwalidzkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.