Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu sypnął śnieg, a drogowcy śpią

Przez prawie dwie godziny padał popołudniu śnieg w Poznaniu. Od razu zrobiło się zimowo, temperatura spadła poniżej zera, a ulice i chodniki zrobiły się śliskie. Niestety drogowcy zaspali.

Dwie godziny intensywnego opadu w Poznaniu / Fot. Mateusz WawrowskiBiały puch pojawił się na ulicach i chodnikach po dwóch godzinach intensywnych opadów. Na moim termometrze było 3 stopnie poniżej zera.

Szklanka na osiedlowych ulicach. / Fot. Mateusz WawrowskiGłówne poznańskie ulice są czarne, ale nie można tego powiedzieć o drogach osiedlowych. Na osiedlu Orła Białego, znajdującym się w dzielnicy Nowe Miasto, drogi są bardzo śliskie. Samochody wjeżdżające na parking przy bloku 78-86 poruszają się bardzo wolno, piesi idący do samochodu także chodzą wolno, uważając żeby się nie przewrócić. Natomiast osiedlowe chodniki posypane są mieszanką z piaskiem.

Uwaga ślisko na ulicach. Tak wygląda droga prowadząca na parking, na osiedlu Orła Białego. / Fot. Mateusz WawrowskiJak sprawdziłem na planie osiedla z wykazem dróg znajdującym się na stronie spółdzielni mieszkaniowej, ulica prowadząca na parking przy bloku 78-86 należy do spółdzielni Osiedle Młodych. Odśnieżana powinna być przez drogowców osiedlowych, chyba śpią i obudzą się dopiero, jak ktoś się przewróci. Nie ma nawet jak powiadomić pracowników, na stronie spółdzielni znajduje się tylko numer do międzyosiedlowego pogotowia technicznego, które w swoim zakresie pracy nie odśnieża ulic osiedlowych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Moja informacja o śliskich ulicach pojawiła się na portalu Nasze Miasto: link
Również Epoznan.pl: http://epoznan.pl/news-news-37001-Poznan_uwaga_na_sliskie_drogi_i_chodniki
Sprawą nagłośnioną przeze mnie aktualnie zajmuje się Ratajska Telewizja Kablowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.