Facebook Google+ Twitter

W Poznaniu trwa XV Międzynarodowy Festiwal Szachowy

Co roku impreza gromadzi kilkuset szachistów zarówno mistrzów, jak i adeptów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z królewską grą. Faworytami w tym roku są Ukraińcy oraz Pocztowiec Poznań. Turniej można oglądać w internecie.

Nie przejmując się panującymi ostatnio tropikalnymi upałami, wszyscy uczestnicy spędzą w ciągu najbliższego tygodnia po kilka godzin dziennie przy partiach turniejowych. Będą one rozgrywane w dwóch głównych i trzech dziecięcych grupach. Najważniejsze są gry w turnieju Open A, w którym startują utytułowani zawodnicy z Polski i Ukrainy.

Goście zza wschodniej granicy są faworytami, jednak należy także zwrócić uwagę na bardzo doświadczonych zawodników Pocztowca Poznań (Marcina Szeląga i Klaudiusza Urbana), a także na Patryka Łagowskiego (Hetman Szopienice), który w poniedziałek zremisował z rozstawionym z numerem pierwszym Vadimem Shishkinem. W grupie tej startuje czterdziestu zawodników, a wszystkie ich partie można śledzić na żywo na stronach Wielkopolskiego Związku Szachowego (wzszach.poznan.pl ).

Słabszą grupą jest Open B, w której prawo startu ma każdy, bez względu na wiek (z wyjątkiem zawodników z najwyższymi kategoriami szachowymi). W tym roku ten turniej zgromadził dziewięćdziesięciu szachistów. W obydwu rozgrywkach przewidziane są, obok nagród rzeczowych, nagrody pieniężne, a ich szacowana łączna pula wynosi ponad 14 tys. zł.

W turniejach dziecięcych, w których obowiązuje klasyfikacja oddzielna chłopców i dziewczynek w wieku do lat 9 do lat 12 i do lat 15, również przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: [zajawka] mistrzów, jak i..., ..do lat 9, do lat 12 i...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hania, Wojtek, serdecznie gratuluję sukcesów Marcina, pozdrawiam :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.