Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9944 miejsce

W Poznaniu walczą w ME w squashu

Od czwartku, 1 października w Poznaniu odbywają się drużynowe mistrzostwa Europy w squashu. Pierwszy dzień rozgrywek przyniósł wiele emocji i kilka ciekawych wyników.

Z prawej Łukasz Nitka (POL) - kadr z meczu Polska II - Ukraina / Fot. Biuro prasowe ENCC 2009W zawodach European Nations Challenge Cup (ENCC) 2009 rywalizuje 21 trzyosobowych zespołów, w tym 13 męskich oraz 8 damskich. Drużyny to reprezentacje narodowe m.in.: Polski, Estonii, Łotwy, Chorwacji, Rosji, Ukrainy, Malty, Cypru, Isle of Man oraz Gibraltaru. Polska do zmagań wystawiła 3 zespoły (2 męskie oraz 1 damski) w składzie: Wojtek Nowisz, Marcin Kozik, Marcin Karwowski i Kamil Dominiak (pierwszy zespół mężczyzn), Łukasz Nitka, Maciej Maciantowicz, Paweł Szostek oraz Tomasz Abramowski (drugi zespół mężczyzn), Anna Jurkun, Anna Sikorska oraz Magdalena Knapik (zespół kobiet).

W grupie D pierwsza reprezentacja Polski walczy z Łotwą i drugą drużyną Gibraltaru. W tej grupie jedynie Gibraltar rozegrał 2 spotkania i stracił szansę na awans przegrywając z Łotwą (0:3) i Polską (0:3). Zwycięzcy pierwszego dnia spotkają się jutro w emocjonującym meczu o prowadzenie w grupie. W grupie A na niespodziewanego lidera zawodów wyrasta reprezentacja Cypru, która rozegrała już 2 mecze pokonując Chorwację (3:0) oraz dotychczasowego faworyta, czyli zespół Malty (2:1). W drugim dniu zawodów spotkanie Malta - Chorwacja rozstrzygnie, która drużyna wejdzie do ćwierćfinału.

W trudnej grupie B, druga reprezentacja Polski, po dzielnej walce, uległa drużynom Ukrainy (0:3) oraz Estonii (1:2). Drużyna straciła szansę na awans, ale zawodnicy w wyrównanych meczach pokazali się z dobrej strony dostarczając kibicom wielu emocji. Liderem grupy jest Ukraina, która jutro spotka się w Łotwą.

W grupie C druga drużyna Ukrainy wygrała z reprezentacją Wyspy Man (2:1) oraz przegrała z pierwszą drużyną Gibraltaru (1:2). Wynik jutrzejszego spotkania Wyspa Man – Gibraltar zdecyduje o awansie do ćwierćfinałów.

W rywalizacji kobiet świetnie radzą sobie reprezentacje Polski, Malty, Estonii i Cypru, które nie przegrały żadnego meczu. To między nimi rozegra się walka o medale. Polki w 2 spotkaniach bez trudu pokonały reprezentacje Łotwy (3:0) i Ukrainy (3:0).

Zawody rozgrywane z Poznaniu w hali SquashParku przy ulicy Strzeszyńskiej potrwają do 3 października.

Więcej informacji można znaleźć na www.pfs.com.pl/encc2009Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.