Facebook Google+ Twitter

W przededniu wielkich mistrzostw - Dzień Otwarty Ergo Areny

W niedzielę 16 lutego 2014 w gdańsko - sopockiej Ergo Arenie odbył się "Dzień Otwarty” przed Halowymi Mistrzostwami Świata. Przybyły tłumy mieszkańców trójmiasta i nie tylko.

 / Fot. Sylwia LegutkoBieg VIP - ów, trening z lekkoatletami Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, a dla osłody pieczenie toruńskich pierników, to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla miłośników królowej sportu. Do tej pory nie robiono tego typu imprez w Polsce, a jak było widać cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Od początku stycznia tego roku w Ergo Arenie trwały prace budowlane przy złożonej konstrukcji bieżni. Dzięki szczególnej podbudowie płyta główna została wyniesiona o 3 metry w górę, a tym samym zrównała się poziomem z drugą kondygnacją trybun. Potężna konstrukcja składa się z około 30 tys. elementów. Efekt końcowy zainteresowani mogli obejrzeć podczas "Dnia Otwartego". Zwiedzający byli pod ogromnym wrażeniem obiektu. Bieżnię jako pierwsi wykorzystali znani  / Fot. Sylwia Legutkotrójmiejscy sportowcy i politycy, wśród nich byli: prezydent Sopotu Jacek Karnowski, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Strug, wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Orłowski, złoty medalista z Pekinu Leszek Blanik, także Mateusz Kusznierewicz, Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Marcin Stefański i Szymon Ziółkowski. Goście mieli  / Fot. Sylwia Legutkowyjątkową okazję pobiec na tartanie - po łukach wyniesionych na hali. Kiedyś na sopockiej bieżni biegało się po żużlu.

Lekkoatleci wypróbują obiekt podczas zawodów 22 i 23 lutego, gdy walczyć będą o medale Mistrzostw Polski. Tak prestiżowych Mistrzostw Polski jeszcze nie było, poprzednie odbywały się w Spale. Dla polskich sportowców taki obiekt to / Fot. Sylwia Legutko motywacja i determinacja, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Podczas trzech dni od 7 do 9 marca będzie odbywać się największa i najważniejsza impreza sportowa w Polsce w 2014 roku - Halowe Mistrzostwa Świata. Najlepsi lekkoatleci świata będą rywalizować na Ergo Arenie. Jest to druga impreza po olimpiadzie jeżeli chodzi o rangę wydarzeń sportowych w świecie. W imprezę jest zaangażowanych ponad tysiąc wolontariuszy. Przygotowano trójmiejskie lotniska, gdańskie i sopockie hotele, a w nich 2 tys. miejsc dla sportowców. To wydarzenie relacjonować będzie 300 dziennikarzy z całego świata. Między innymi takie stacje jak: BBC, CNN, EuroSport, itd.

 / Fot. Sylwia LegutkoPo zakończonych mistrzostwach infrastruktura lekkoatletyczna zostanie przewieziona z Ergo Areny do Torunia i tam ma pozostać. Dziś Ergo Arena czeka na Mistrzostwa Polski i Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata, jak również na gwiazdy, które dokonają tu nowych rekordów, jednocześnie na godnych następców wielkich polskich lekkoatletów, oraz na tysiące kibiców spragnionych wielkich sportowych wydarzeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.