Facebook Google+ Twitter

W przestworza na paliwie Lotosu

Gdańska Grupa Lotos będzie drugim dostawcą paliwa do samolotów na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie.

Prezesi obu firm podpisali we wtorek list intencyjny w tej sprawie, rozpoczynając tym samym pierwszy etap współpracy. Dzięki temu zostanie przełamany monopol dotychczasowego dostawcy spółki Petrolot.

- Wchodzimy na rynek, na którym dotąd nie było konkurencji, jako jedna z firm produkujących najlepsze paliwo lotnicze na świecie - powiedział na konferencji prasowej Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos. Dodał, że to także znak, że niedługo jego firma będzie dostarczać paliwo do samolotów w Gdańsku.

Gdański koncern zbuduje na terenie lotniska bazę paliwową zgodną z normami międzynarodowej organizacji ds. operacji lotniskowych. W jej skład wchodzą m.in.. producenci paliw, porty czy linie lotnicze. Paliwo będzie transportowane prosto z rafinerii w Gdańsku prosto do zbiorników, które również wybuduje Lotos.

- O podjęciu współpracy zadecydowały względy ekonomiczne - powiedział Włodzimierz Machczyński, prezes portu lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Pod koniec tego roku krajowi i zagraniczni przewoźnicy będą mogli wybrać dostawcę paliwa, co uczyni port lotniczy atrakcyjniejszym miejscem docelowym lub potencjalnej bazy. Lotnisko w Gdańsku Rębiechowie stale się rozwija. Wkrótce planowana jest m.in. rozbudowa terminalu pasażerskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.