Facebook Google+ Twitter

W przyszłym roku czekają nas kolejne podwyżki. Sprawdź co zdrożeje

Początek roku to czas na zaplanowanie sobie nowych celów i postawienie przed sobą nowych wyzwań na nadchodzący rok. Dla wielu instytucji koniec roku i początek nowego to okazja do zmian w cennikach, a to oznacza podwyżki.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:1zl_r.gifPodwyżki planują dostawcy energii elektrycznej. Cena wzrośnie wyniesie około 4,7 proc.

Możemy spodziewać się też wzrostu wysokości czynszów za mieszkania. A w większości miast podrożeje też woda oraz opłata za wywóz śmieci.

Niestety, nie ma dobrych wieści dla kierowców. Benzyna znacznie nie podrożeje. Więcej zapłacimy natomiast za olej napędowy, na który od nowego roku wzrasta akcyza. Z tego powodu za jego litr zapłacimy przynajmniej 16 gr więcej. Podwyżki opłat zapowiadają również konsorcja zarządzające polskimi autostradami.

 / Fot. Leszek Szymański PAPJeśli jednak zdecydujemy się na przesiadkę z samochodu do komunikacji miejskiej czy pociągów, również czeka nas niespodzianka. W kilku miastach już zaplanowano podwyżki cen biletów na autobusy czy tramwaje. Trochę lepiej wygląda sytuacja na kolei, gdzie spółka PKP Intercity nie planuje zmian cen swoich usług przynajmniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Jednak wszystko zależy od Ministerstwa Infrastruktury, które myśli o wprowadzeniu "opłaty dworcowej", jaką przewoźnicy mieliby płacić za użytkowanie stacji. Gdyby wprowadzono w życie taki pomysł, ceny biletów PKP z całą pewnością podrożeją.

W trosce o zdrowie palaczy podrożeją również papierosy w skutek wzrostu akcyzy na wyroby tytoniowe.

Także opłaty za opiekę nad naszymi pieniędzmi wzrosną o kilka procent, gdyż banki podniosą od nowego roku większość opłat bankowych.

Wypada wszystkim nam sobie życzyć, aby przyszły -2010 rok, nie był gorszy od upływającego.

Źródło: hotmoney.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na papierosy i alkohol nałożyłbym duuuuzą akcyze, ktora bedzie oddzialywać społecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.