Facebook Google+ Twitter

W przyszłym roku prawo jazdy wymienisz w internecie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-07-29 07:37

Jesienią zacznie się rewolucja informatyczna w polskich urzędach. Znikną wreszcie kilometrowe kolejki, bo wiele spraw będzie można załatwić przez internet - zapowiada rząd. Już w przyszłym roku w sieci będziemy mogli m.in. założyć działalność gospodarczą, złożyć wnioski o wydanie prawa jazdy i wnioski o wydanie pozwolenia na budowę.

Na zakup nowych serwerów, łączy, komputerów oraz system szkoleń dla urzędników rząd przeznaczył aż 14 mld zł - 75 proc. tej kwoty pochodzi z Unii Europejskiej, reszta z polskiego budżetu. To dwa razy tyle, ile wydano na informatyzację urzędów w latach 2002-2007.

Dziennik "Polska" ustalił, że już od października wszyscy przedsiębiorcy będą mogli składać przez internet wnioski o wydanie numeru REGON. Dziś trzeba pofatygować się do miejscowego urzędu statystycznego, a na jego nadanie czeka się nawet dwa tygodnie.

To ułatwienie jest jednak tylko próbką tego, co czeka nas w przyszłym roku. Od 1 stycznia będzie można w sieci składać miesięczne i roczne zeznania podatkowe. Dziś taka możliwość istnieje tylko teoretycznie. Wysłanie deklaracji musimy potwierdzić w urzędzie skarbowym, a więc i tak trzeba tam pójść i odstać swoje w kolejce. Nic więc dziwnego, że w tym roku e-deklaracje złożyło jedynie kilkuset podatników.

Czytaj więcej na stronach "Polski".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.