Facebook Google+ Twitter

W przyszłym roku prywatyzacja Międzynarodowych Targów Poznańskich

Jak informuje portal money.pl, w przyszłym roku Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza sprywatyzować Międzynarodowe Targi Poznańskie. Obecnie resort analizuje m.in. wartość spółki.

Portal money.pl poinformował wczoraj o zamiarach Ministerstwa Skarbu Państwa względem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spółka z o.o., której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa ma zostać w przyszłym roku sprywatyzowana. W tej chwili trwają analizy mające na celu m.in. oszacować wartość spółki.

Skarb Państwa jest własnością 60 proc. udziałów w spółce, a pozostałe 40 proc. należy do miasta Poznań. Wiceminister Skarbu Państwa, Adam Leszkiewicz na łamach money.pl zapewnia, że wszelkie decyzje w sprawie prywatyzacji MTP zostaną podjęte po konsultacjach z władzami Poznania. Te wspólnie z samorządem województwa wielkopolskiego wcześniej złożyły projekt komunalizacji Targów na rzecz władz województwa.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, są jednym z największych organizatorów imprez targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku nad Wartą odbywa się ok 80 różnych wystaw, w trakcie których swe wyroby i usługi prezentują firmy z całego świata, działające w najróżniejszych branżach. Liczne hale, pawilony, sale konferencyjne są odwiedzane przez niezliczone rzesze osób rokrocznie odwiedzających targi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.