Facebook Google+ Twitter

W przyszłym tygodniu decyzja premiera ws. przyszłości ministra Grada

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-02 19:46

Po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów premier ma poinformować, czy Aleksander Grad pozostanie ministrem skarbu - zapowiedział rzecznik rządu Paweł Graś. Pod koniec lipca Donald Tusk nie wykluczył, że zdymisjonuje Aleksandra Grada, jeśli nie zostaną sprywatyzowane polskie stocznie.

Według specustawy stoczniowej, polski rząd miał czas do 31 sierpnia, aby sprzedać zakłady. W maju przetarg na ich majątek wygrał Stichting Particulier Fonds Greenrights - powołany przez katarski fundusz, który deklarował, że będzie nadal produkował statki i zatrudni część zwolnionej załogi. Tuż przed terminem zapłaty inwestor poprosił o jego przedłużenie ale i drugiego terminu nie dotrzymał.

Wówczas resort skarbu poinformował, że niewykluczone, iż projekt przejmie państwowy Quatar Inventment Authorituy, nie doszło to jednak do skutku. Dlatego rząd wysłał ponownie do Brukseli wniosek o zgodę na sprzedaż stoczni w ramach specustawy.

Dziś Komisja Europejska zażądała od Polski dodatkowych informacji dotyczących stoczni w Gdyni i Szczecinie. Dopiero po ich uzyskaniu zdecyduje, czy wydłuży termin sprzedaży majątku obu zakładów. Zdaniem Grada jest to "zupełnie normalna procedura, z której nie ma co robić sensacji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.