Facebook Google+ Twitter

W Pszczółkach z powodzeniem wykorzystują środki unijne

Czy szkoła podstawowa, z gminy średniej wielkości, może zdobyć środki unijne na realizację projektu edukacyjnego? Na to pytanie spróbowali znaleźć odpowiedź organizatorzy projektu "Otwórz Swój Umysł". Z pozytywnymi efektami.

 / Fot. PAP"Otwórz Swój Umysł - projekt wyrównywania szans uczniów z klas 1 - 6 ze Szkoły Podstawowej w Pszczółkach", został napisany w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ziemi Gdańskiej (woj. pomorskie). Spełnił wszelkie wymagania stawiane przez UE i od stycznia 2009 jest realizowany, z powodzeniem. Programem objętych jest 190 uczniów, co stanowi 1/3 wszystkich uczniów szkoły.

- "Otwórz Swój Umysł" to z założenia projekt wyrównywania szans uczniów, którzy mają różnego rodzaju problemy w nauce. W praktyce jednak, jest to wszechstronny program zajęć pozalekcyjnych, skutecznie rozwijający zainteresowanie nauką, zgłębiający wiedzę, rozwijający umiejętność aktywnej postawy, koleżeńskości i pracy zespołowej. Dzięki przyjaznej atmosferze i pracy w małych grupach, dzieci mają szansę poznać szkołę jakiej wcześniej nie znali - mówi Sławomir Wójcik, pracownik ds. promocji projektu.

Budżet projektu jest niemały, bo sięga prawie 600 000 zł. - Dzięki tym środkom realizujemy roczny program, na który w innych okolicznościach zwyczajnie nie byłoby pieniędzy - mówi koordynator projektu, Eliza Łuczkiewicz. - Pieniądze z Unii dały możliwość nie tylko organizacji wielu zajęć dydaktycznych, ale przede wszystkim wyposażenie wszystkich uczniów w pomoce naukowe, nauczycieli w materiały edukacyjne i biurowe, a jedną z sal dydaktycznych w nowoczesną tablicę multimedialną. Dzięki temu dzieci chętniej uczestniczą w zajęciach, a nauczyciele mają większe możliwości do kreowania atrakcyjnego programu zajęć wykraczającego poza standardowy plan lekcji - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.