Facebook Google+ Twitter

W pytaniu z egzaminu gimnazjalnego z angielskiego pojawił się błąd

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-24 12:52

W trzynastym pytaniu egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego przy odpowiedziach do zakreślenia zamiast litery E pojawiła się litera F. Komisja Egzaminacyjna uspokaja - Literka F będzie traktowana jak E.

W piątek 16-latkowie kończący gimnazja zdają test z języka obcego. Większość wybrała angielski, w teście z którego pojawił się błąd, w zadaniu nr 13.

- Do pytania jest pięć odpowiedzi, spośród których uczeń musi wskazać prawidłową. Odpowiedzi powinny być oznaczone kolejno literkami: A, B, C, D, E. Niestety, w dwóch z trzech wersji testu zamiast literki E jest F - powiedziała w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej" Danuta Zakrzewska, dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Ważniejszą kwestią jest to, że błąd był w teście, ale nie w karcie odpowiedzi. Uczniowie, którzy uznali, że w zadaniu 13 poprawną odpowiedzią jest F, w karcie dorysowywali kratkę, żeby tę literkę tam wpisać i zastanawiają się, czy komputer zaakceptuje takie działanie. Komisje zapewniają, że maszyna zarejestruje dodatkową kratkę, ale żeby wszyscy mieli pewność, że tak się stało arkusze sprawdzą też egzaminatorzy.


Źródło: gazeta.pl

JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.