Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33072 miejsce

W Racławicach wybrano Chłopa Roku 2009

Pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w małopolskich Racławicach, po raz XV odbyły się wybory „Chłopa Roku”. O tytuł walczyło siedmiu kandydatów, a najlepszy okazał się Tomasz Glonek, reprezentujący województwo łódzkie.

Chłop Roku powinien umieć wydoić krowę / Fot. Małgorzata SzywałaWybory odbyły się, już tradycyjnie, w pierwszą niedzielę po świętym Wojciechu (26 kwietnia - przyp. red.). Kandydaci do tytułu, ubrani w ludowe stroje regionalne, musieli zaprezentować taniec regionalny i ludowe przyśpiewki. W konkurencjach sprawnościowych rzucali ziemniakiem do cembrzyka i ujeżdżali byka. Siłę i krzepę sprawdzano za pomocą specjalnego urządzania do pomiaru siły uderzenia. Na koniec prawdziwy gospodarz musiał wykazać się jeszcze umiejętnością dojenia sztucznej krowy. Najwięcej punktów uzyskał Tomasz Glonek z województwa łódzkiego. Wraz z tytułem „Chłopa Roku 2009” otrzymał on narody rzeczowe oraz puchar ufundowany przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.Chłop Roku 2009 - Tomasz Glonek, reprezentujący województwo łódzkie / Fot. Małgorzata Szywała

Imprezie towarzyszył także zlot Wojciechów i Bartoszów, którzy otrzymali specjalne upominki. Dodatkową atrakcją były występy zespołów ludowych oraz wystawa sprzętu rolniczego i produktów rolniczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.04.2009 13:53

A ja nie startowałem :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.