Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9347 miejsce

W radiowej Trójce ruszył serial o Iwaszkiewiczu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-11-09 16:21

Magdalena Cielecka i Olgierd Łukaszewicz wystąpią w serialu opowiadającym o życiu codziennym i intymności Jarosława Iwaszkiewicza. Od 9 do 25 listopada usłyszymy ich o godz. 11.50 na antenie radiowej Trójki.

 / Fot. mat. organizatoraJarosław Iwaszkiewicz był jednym z najsłynniejszych i budzących kontrowersje polskich autorów XX w.

Magdalena Cielecka, w serialu wg. „RZECZY. Iwaszkiewicz intymnie“ Anny Król, wystąpi w roli młodej kobiety, która 35 lat po śmierci pisarza zaczyna interesować się jego życiem i próbuje zgłębić tajemnice jego prywatności. Choć nigdy się nie spotkali, wyrusza w przeszłość, by dzięki zmysłowości i wyobraźni zbliżyć się do prawdy o tym, jakim był człowiekiem. Otwiera szafę Iwaszkiewicza – z czułością i fascynacją przegląda podszewki garniturów, kolekcję zielonych krawatów, ulubiony płaszcz. Przypadkowa wizyta w domu autora przemienia się w długie poszukiwania.

Narratorka zagląda do szuflad i puzderek, studiuje setki tytułowych „RZECZY“, które pisarz – zbieracz pozostawił po sobie. Z tych drobiazgów, szpargałów i nieznanych wcześniej zapisków układa na nowo, po swojemu opowieść o wybitnym autorze i intrygującym mężczyźnie.

W rolę pisarza wcieli się Olgierd Łukaszewicz. Iwaszkiewicz przez blisko 60 lat był kochającym mężem, ale i kochliwym mężczyzną uwikłanym w homoseksualne miłości. Politykiem i działaczem, ale też pełnym kompleksów, niepewnym siebie mężczyzną. Był celebrytą i dyplomatą, ale zdarzało się, że pożyczał od służby na bilet kolejowy. Był otoczony ludźmi, ale najbardziej ufał psom. Aktor przybliży Iwaszkiewicza na różnych etapach życia i w prywatnych chwilach – podczas rozmów z żoną, samotnych rozmyślań, sporów z przyjaciółmi.

Serial „RZECZY. Iwaszkiewicz intymnie“ to poruszająca podróż przez zdarzenia rozgrywające się na przestrzeni kilkudziesięciu lat i w wielu miejscach: od Stawiska po Kopenhagę, od Zakopanego po szpital gruźliczy w Turczynku. To pierwsza tak osobista opowieść o autorze „Tataraku“ oraz „Sławy i chwały“.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.