Facebook Google+ Twitter

W Radomiu będzie ewakuacja pacjentów

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2008-03-19 18:29

W ciągu najbliższych godzin rozpocznie się ewakuacja pacjentów z oddziału chirurgii wojewódzkiego szpitala specjalistycznego na Józefowie w Radomiu. Zlikwidowany zostanie też oddział onkologiczny. Jutro ten sam los czeka chirurgię. Chorzy przewiezieni zostaną do najbliższych szpitali w regionie radomskim. Pacjenci i ich rodziny są zdenerwowani. Nie mogą zrozumieć postępowania lekarzy i ogólnego bałaganu w służbie zdrowia.

– Nie chce mi się wierzyć, że dojdzie do ewakuacji. I nie będzie szpitala. Jednak to dzieję na prawdę – mówi z niedowierzaniem żona pacjenta chirurgii.

Luiza Staszewska, dyrektor szpitala na Józefowie zapowiada:
– Wojewoda musi wykreślić z rejestru oddziały, które nie chcą pełnić swojej roli. Jeśli nie ma oddziale pacjentów i lekarzy to, nie ma oddziału.

Wypowiedzenia otrzyma cały personel oddziału. To samo stanie się z kolejnymi czterema kolejnymi oddziałami, w których lekarzom kończy się limit normy godzin pracy. Są to: dwa oddziały wewnętrzne, neurologia i ginekologia z położnictwem. Przez święta będą na tych oddziałach tylko ordynatorzy i lekarze dyżurni. Nowi pacjenci będą odsyłani do ościennych placówek. Wypisywani będą też chorzy, a ok. stu wymagających hospitalizacji będzie przewiezionych do sąsiednich placówek.

Ewakuacja tych oddziałów rozpocznie się po świętach. O godz. 14.30 lekarze z pulmonologii zgodzili podpisać się na dyżury do końca miesiąca. A na kardiologii dyżury będą pełnić lekarze z hemodynamiki i poradni kardiologicznej. Tymczasem w drugim radomskim szpitalu od tygodnia nie ma przyjęć na oddział urologiczny, a także jutro ostatnie normy godzin pracy wypracują lekarze większości oddziałów. Być może placówka przy ul. Tochtermana podzieli los szpitala na Jozefowie. Wkrótce dalsze informacje.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.