Facebook Google+ Twitter

W Radomiu zakończył się Festiwal Gombrowiczowski

W sobotę, 29 października 2016 roku zakończył się XII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski organizowany przez Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Grand Prix otrzymało przedstawienie "Ślubu" Anny Augustynowicz.

Przez osiem dni jury w składzie: Jacek Wakar – przewodniczący, Bożena Sawicka, Aleksander Mardań, Nagy László, Jan Bończa - Szabłowski oraz Anna Kulpa (sekretarz) obejrzało 11 spektakli konkursowych przedstawionych przez teatry z Polski, a także z Węgier, Hiszpanii, Francji i Argentyny. Przeważały inscenizacje "Iwony, księżniczki Burgunda" i "Ślubu".

Scena ze spektaklu 'Ślub' w reżyserii Anny Augustynowicz. / Fot. Piotr Nykowski/Teatr Współczesny w SzczecinieI to właśnie spektakl oparty na tym ostatnim dramacie zrealizowany przez Annę Augustynowicz, będący koprodukcją Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatru Współczesnego w Szczecinie otrzymał Grand Prix, nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w formie rzeźby dłuta prof. Krzysztofa Nitscha, XII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Nagrodę otrzymała też sama Anna Augustynowicz za reżyserię "Ślubu" oraz aktorzy tego przedstawienia: Grzegorz Falkowski (Henryk) i Arkadiusz Buszko (Pijak).

Nagrodę zespołową w wysokości 7000 zł jury przyznało En Rang d'Oignons Compagnie z Marsylii za spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Edith Amsellem, zaś wyróżnienie zespołowe w wysokości 2000 zł otrzymał Pablito No Clavó Nada z Buenos Aires również za spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii Braiana Alonso.

Scena ze 'Ślubu' w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. / Fot. Michał Grabowski/Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w RadomiuNagrodę dla młodego aktora w wysokości 2000 zł otrzymał Łukasz Stawowczyk za rolę Henryka w spektaklu "Ślub" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego z Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu, natomiast wyróżnienia aktorskie w wysokości po 1000 zł trafiły do Aleksandry Bogulewskiej za rolę tytułową w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii Edith Amsellem oraz dla Karola Puciatego za rolę Władzia w spektaklu "Ślub" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Specjalne wyróżnienie przyznano też Alli Fedoryshyn za scenografię do spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" z Váci Dunakanyar Színház (Węgry).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.