Facebook Google+ Twitter

W Radomiu zamiast walczyć z bezrobociem, wolą stawiać pomnik!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-03-05 17:09

W tym artykule pozwolę sobie wstawić publikację z mojego bloga. :)

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Radomiu zaakceptowała plan zagospodarowania przestrzennego dla placu przed klasztorem o.o. Bernardynów. Jak zapewne każdy wie, termin odsłonięcia pomnika pary prezydenckiej w Radomiu powoli się zbliża, to jest 18 czerwca. Dzień ten jest rocznicą urodzin Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Początkowo sam monument miał mieć wysokość 4 metrów, jednak uchwała zagospodarowania przestrzennego placu przed klasztorem o.o. Bernardynów przewiduje maksymalną wysokość monumentu 3,30m. Monument będzie zainstalowany na cokole o wysokości 1 metra. Na tym cokole ma znaleźć się tablica z wymienionymi osobami, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem.

Teraz pora na kwotę! … Wartość całego projektu wynosi 200 tysięcy złotych. Na początku lutego komitet budowy tego pomnika uzbierał kwotę w wysokości 170 tysięcy złotych. Należy przypomnieć, że większa część tych środków została zebrana poprzez sprzedawanie cegiełek np. w Warszawie. Bowiem w Radomiu najwidoczniej poseł Marek Suski wie, że zebranie takiej kwoty byłoby niemożliwe. Mieszkańcy Radomia najczęściej zadają pytanie: „Co Prezydent Kaczyński zrobił dla Radomia?”.

W Radomiu trzeba myśleć jak rozwiązywać problemy bezrobocia i braku pracy, a nie wyrzucać pieniądze w błoto tak jak to robi PiS. Jeśli postawienie pomnika spowoduje gwałtowny spadek bezrobocia to wtedy uznam posła Marka Suskiego za cudotwórcę. Ale proszę Państwa nie oszukujmy się w Radomiu rządzący nie mają pomysłu jak pozytywnie zadziałać na wiele problemów i żeby odwrócić uwagę ludzi od bieżących tematów, realizują pomysły takie, które mają na celu wywołanie szerokiej debaty w mieście i zaangażowanie się większości mieszkańców w coś innego niż zwalczanie słabych punktów miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.