Facebook Google+ Twitter

W Radomsku nowe etaty mogą liczyć w tysiącach?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-06-14 18:01

List intencyjny w radomszczańskim Urzędzie Miasta i ŁSSE złożyła firma CF Gomma z Częstochowy, pracująca dla koncernu Fiat. Interesuje ją teren o pow. 6 ha, na których chce uruchomić zakład, produkujący części gumowe i metalowe do samochodów.

- Dokładnie do 2010 r. Gomma chciałaby zatrudnić 1150 pracowników, w pierwszym etapie pracę znalazłoby 800 osób - mówi Jarosław Wojdełko z biura obsługi inwestora Urzędu Miasta.

Pracownicy ŁSSE nie chcą ujawnić planów Gommy. - Musimy mieć zgodę inwestora na udzielanie jakichkolwiek informacji - stwierdził jedynie Błażej Moder, rzecznik strefy.

Obecnie CF Gomma ma dwie fabryki w Częstochowie, pracuje w nich około 800 osób.

Nie jest to jedyna firma zainteresowana działalnością w radomszczańskiej podstrefie ŁSSE. Trwają rozmowy z włoską firmą Seletra, produkującą kable, oraz duńską firmą, która chciałaby w strefie wybudować fabrykę produkującą folie.

Na razie największym inwestorem w strefie jest Indesit, producent sprzętu agd., znany z łódzkich zakładów zajmujących się produkcją kuchenek i lodówek. W Radomsku ma powstać fabryka pralek i zmywarek, a zatrudnienie, jak zapewnia firma, ma przekroczyć 1000 osób. Indesit zamierza zainwestować w Europie Środkowo-Wschodniej 120 mln euro, z tego większa część ma trafić właśnie do Radomska. Produkcja ruszyłaby już w przyszłym roku.

Za Indesitem przybył także koproducent, włoska firma Spinelli. Zaawansowane są rozmowy z firmą Bora, również z Włoch.

W strefie nie brakuje także rodzimych przedsiębiorców. Do końca roku firma Barda zamierza wybudować hale magazynowe dla planowanego centrum logistycznego. Zatrudnienie ma tam znaleźć ok. 150 - 170 osób.
Jacek Drożdż

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.