Facebook Google+ Twitter

W Radomsku otwarto ścieżkę ekologiczną

W niedzielny poranek na obrzeżach Radomska miało miejsce otwarcie ścieżki ekologicznej. Trasa ścieżki biegnie przez las i ma 3,5 kilometra długości.

Oficjalne przecięcie wstęgi - otwarcie ścieżki ekologicznej / Fot. Paweł DudekŚcieżka przebiega przez teren Nadleśnictwa Radomsko, na południowym krańcu miasta. Rozpoczyna się ona od ulicy Starowiejskiej a kończy przy ulicy Strażackiej na Suchej Wsi. Podczas spaceru napotkamy aż osiem punktów postojowych, warto więc poświęcić na wędrówkę nieco więcej czasu, tak aby cieszyć się spaniałymi widokami przyrody.

Utworzenie ścieżki ekologicznej jest związane z założeniami programowymi Komendy Hufca ZHP Radomsko. Na otwarcie ścieżki ekologicznej przybyli liczni goście / Fot. Paweł DudekJednakże w realizację tego projektu włączyło się szereg innych instytucji - Nadleśnictwo Radomsko, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Urząd Miasta Radomska.

Na otwarcie ścieżki przybyli mi.in przedstawiciele samorządów lokalnych oraz instytucji, które pomogły przy realizacji projektu. Całość uroczystości koordynował XL Szczep "Czerwone Berety" z Hufca ZHP Radomsko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.