Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12384 miejsce

W Radomsku powstaje uczelnia wyższa

Od października maturzyści nie będą już musieli wyjeżdżać z Radomska na studia.

Logo SWSPiZ / Fot. materiały promocyjne dla mediówRektor Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi Roman Patora porozumiał się w tej sprawie z władzami miasta Radomska. Zajęcia (w trybie dziennym) odbywać się będą w budynku przy ul. Sucharskiego. Do niedawna mieścił się tam Zespół Szkół Ekonomicznych. Budynek wymaga remontu, planuje się, ze do początku semestru zimowego 2009/2010 będzie on przystosowany do prowadzenia zajęć dla studentów. Oponenci twierdzą jednak, że przystosowanie tego budynku będzie największym problemem. Miasto obiecuje częściową pomoc. Warto zaznaczyć, że rozmowy w sprawie otwarcia uczelni w Radomsku trwały od kilku lat.

Na początek uczelnia planuje otworzyć trzy kierunki: zarządzanie w logistyce, informatyczne systemy zarządzania oraz rachunkowość zarządcza. Takie kierunki z pewnością będą odpowiadały potrzebom miejscowego rynku pracy - w Radomsku i okolicach co rusz powstają nowe fabryki i firmy o profilu logistycznym. Warunkiem otwarcia wspomnianych trzech kierunków jest oczywiście odpowiednia liczba chętnych. Z doświadczeń SWSPiZ z innych miast wynika jednak, że chętnych nie będzie brakować i z czasem wprowadzi się także kierunki o profilu humanistycznym - np. filologię.

Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania będzie formalnie drugą uczelnią w Radomsku. Inna Łódzka szkoła wyższa - WSHE, działa jednak w bardziej ograniczonym zakresie na terenie miasta.

SWSPiZ jako pierwsza niepubliczna uczelnia w Łodzi uzyskała status uczelni akademickiej. W roku 2006, Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Łodzi, otrzymała pełne uprawnienia do nadawania tytułu doktora nauk ekonomicznych. Organem założycielskim uczelni jest Stowarzyszenie Oświatowców Polskich. Uczelnia ma charakter szkoły społecznej i działa na zasadzie instytucji non-profit. Oznacza to, ze wszystkie nadwyżki finansowe przeznaczane są na dalszy rozwój uczelni.

Informacje na temat uczelni pochodzą ze strony internetowej www.swspiz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.