Facebook Google+ Twitter

W Rajdzie Agapit wystartuje Krzysztof Hołowczyc

Na liście zgłoszeń do 10 Rajdu Agapit znalazły się 72 załogi. Rajd rozgrywany 18-19 maja po nawierzchni szutrowej rozgrywany jest w okolicach Olsztyna.

Wojciech Grondal w Fiacie 126p / Fot. Jacek FilipekOrganizatorzy, czyli Automobilklub Warmiński przygotował dla kibiców i kierowców osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 71,10 km.

Największym zaskoczeniem jest start Krzysztofa Hołowczyca, który zgłosił się Toyotą Corollą WRC. Samochody WRC, ostatni raz w Polsce startowały w 2003 r. Sezon później zostały wycofane z polskich tras rajdowych, ze względu na bardzo wysokie koszty, na które nie stać było wszystkich zawodników. Dla Krzysztofa Hołowczyca, udział w rajdzie jest typowym treningiem, przed zbliżającym się Rajdem Polski. Mistrz Polski oraz Mistrz Europy, od dawna nie startuje regularnie na polskich trasach rajdowych. Jedynymi imprezami na których pojawia się "Hołek" są rajdy w okolicach Olsztyna gdzie mieszka, czyli Rajd Polski i właśnie Agapit. Krzysztof Hołowczyca można również zobaczyć na Rajdzie Barbórki Warszawskiej, która jest imprezą wieńczącą sezon.

Rajd Agapit jest czwartą eliminacją Pucharu Polskiego Związku Motorowego. Zawodnicy, którzy posiadają licencję RII, tak jak Krzysztof Hołowczyc, startują w klasie Gość, i nie są im przyznawane żadne punkty. W klasie Gość zgłosiło się aż 25 zawodników. Zobaczymy więc lidera Mistrzostw Polski, Tomasz Kuchara a oprócz niego Pawła Dytkę, Macieja Oleksowicza, Szymona Rutę, Michała Dudę, Marcina Bełtowskiego oraz Jarosława Wysockiego. Warto zwrócić uwagę na rajdowy debiut zawodnika znanego z torów rallycrosowych Jacka Ptaszka, który również weźmie udział w rajdzie.

Wśród załóg które regularnie startują w eliminacjach tzw. "drugiej rajdowej ligi" czyli w cyklu PPZM pojawi się zwycięzca ostatniej rundy Rajdu Festiwalowego, Adrian Mikiewicz. Nie brakuje również lidera PPZM Mariusza Nowocienia, oraz wicelidera Krzysztofa Sawickiego, czy zwycięzcy Rajdu Mazowieckiego Mariusza Małaszyckiego. Do udziału w eliminacji PPZM, zgłosiło się ponad 40 kierowców. Osiemnaście załóg pojedzie w klasie A7, dziesięć w A6, 5 w N3, 4 w N0 oraz 3 w RWD.

Organizatorzy na Stadionie OSIR w Olsztynie na ul. Piłsudskiego zorganizowali prolog, który odbędzie się w piątek o godzinie 17:15 Zawodnicy wystartują do rajdu w Jonkowie o godzinie 8:00 rano. Następnie pokonają cztery pętle, zjeżdżając po każdej z nich do serwisu zlokalizowanego na stadionie w Jonkowie.
Odcinek Gutkowo-Jonkowo (OS1 i OS4) o długości 11,40 km przejeżdżany będzie dwukrotnie o godzinie 8:20 i 12:42. Odcinek Różynka (OS2 i OS6) ma 4,20 km długości i również jest przejeżdżany dwukrotnie o godzinie 8:55 i 13:17. Odcinek Gołogóra (OS3, OS4, OS7, OS8) o długości 9,20 km jest przejeżdżany czterokrotnie w godzinach 10:22, 11:07, 14:44 oraz 15:29.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.