Facebook Google+ Twitter

W ramach tolerancji i odpowiedzialności - step21

"Nasze założenie to empowerment! Wspieramy młodzież w rozwijaniu świadomości i siły charakteru, tak, aby mogła stać się dla społeczeństwa wzorem do naśladowania" - mówią o sobie twórcy inicjatywy step21.

 / Fot. http://www.mona-net.at/imagestore/23-1219738293.jpgProjekt step21 powstał w latach 90., kiedy to na sile przybrały ataki wobec obcokrajowców. Pomysłodawczynią jest Sonja Lahnstein-Kandel, która chcąc przeciwdziałać ksenofobii i rasizmowi założyła przy pomocy nielicznych firm Stowarzyszenie step21.

Czym jest step21?

Założenia organizacji są proste: wzmocnienie wiary we własne możliwości ma pomóc młodzieży w odnalezieniu się w społeczeństwie, szerzenie tolerancji ma sprawić by było ono otwarte, a zachęta do zaangażowania społecznego pokazać, iż walka o słuszną sprawę może zmieniać świat.

Co robi step21?

Obszarów, w których działa stowarzyszenie jest wiele. Członków fundacji, utrzymującej się współcześnie jedynie z datków, spotkać można w szkole podczas organizacji workshopów poruszających różne tematy - od tolerancji po prawa człowieka. Dla twórców projektu najważniejsze jest, jednak, zaangażowanie młodzieży w pracę socjalną i integrację.

Najważniejszymi przedsięwzięciami step21 są bez wątpienia dwa projekty. Jeden z nich to strona internetowa, mająca uczyć bezpiecznego poruszania się w świecie internetu oraz, co najważniejsze - mówić o tym, jak wyglądać ma dyskusja pomiędzy użytkownikami internetu, by obecny w niej był szacunek dla drugiej osoby.

Kolejną ideą, która wcielana jest w życie jest pomysł wydawania gazety mającej wypełniać luki prasowe okresu narodowego socjalizmu. "Weiße Flecken" ("Białe plamy"), jak nazywa się czasopismo, tworzone jest przez uczniów z czterech krajów: Niemiec, Austrii, Polski oraz Czech.
W najnowszym wydaniu gazety przeczytać możemy m.in. o historii praw człowieka, o 20. rocznicy upadku Muru Berlińskiego czy o propagandzie narodowosocjalistycznej w III Rzeszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fundacja step21 jest organizacją niemiecką, współpracuje z Polską- młodzi Polacy to część redaktorów "Weisse Flecken"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy w Polsce również istnieje ta organizacja i ma swoją stronę www.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.