Facebook Google+ Twitter

W rocznicę powstania harcerki i harcerze łaczą miasto

Defiladą i apelem zakończyły się harcerskie obchody 70. rocznicy powstania warszawskiego. Harcerze z całej Polski wzięli udział w okolicznościowym Zlocie by oddać hołd Powstańcom i bohaterskiej ludności Warszawy.

 / Fot. Materiał organizatora70 lat temu, w Warszawie, harcerze chwycili za broń by walczyć o wolność. Najmłodsi brali udział w służbach pomocniczych, byli łącznikami i sanitariuszami. Zorganizowali i obsługiwali Powstańczą Pocztę. Wielu z nich poległo w walce oraz podczas pełnieniu służby.


Czytaj więcej o dzieciach w Powstaniu

Stołeczni harcerze z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowali Zlot, w którym udział wzięło ponad 2 tysiące harcerzy i harcerek z całej Polski. Przyjechali, by oddać hołd poległym w walce druhnom i druhom.

Zlot odbywał się pod hasłem „Pamięć, przyszłość i przyjaźń”, a uczestniczący w nim harcerze włączyli się w obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uruchomili Harcerską Pocztę Polową, wzięli udział w grze miejskiej „Nocna Zmiana Miasta”, w spotkaniach z kombatantami oraz pokazach filmów. Podczas piątkowej akcji „Ofiarujmy od siebie to, co dziś jest potrzebne” pełnoletni harcerze oddali krew w specjalnie na ten cel podstawionym autobusie krwiodawstwa.

Czytaj o gdańskich harcerzach z batalionu Zośka poległych w boju w pierwszym miesiącu walk powstańczych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani Basiu, jakiś czas temu redakcja zablokowała anonimowe komentarze, choć i tak można zarejestrować się pod fikcyjnymi danymi, gdyby tak jak na Fb myło widać kto daje łapki w dół/do góry to zanim kliknie taki ktoś to by się zastanowił co robi. a teraz robi to anonimowo albo demonstrując swe poglądy, albo przez durnotę.
Nie ma na to siły...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Konrad się wzrusza, ja opowiadam o harcerce, a tu komuś nie spodobała się ta 92 letnia kobieta, która uratowała w powstaniu i w czasie wojny wiele istnień. Teraz dalej pomaga ludziom... a ja, jak do tej pory nie reagowałam na głupie minusy, tak teraz, przy tym temacie pytam: kim jest człowiek, który to robi? Czy on jest Polakiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam jedną dawną harcerkę.Teraz ma 92 lata. Do dzisiaj pozostała w niej potrzeba służenia innym. W powstaniu była już dorosłą panną walczyła jako łączniczka.CUDEM PRZEŻYŁA.Podmuch bomby wepchnął ja do piwnicy przez okienko przy którym stała. 6 sierpnia br. poszła tam z nami po raz pierwszy po 70 latach. Dzisiaj pomaga starszym ludziom (młodszym od siebie), przeprowadza niewidomych przez ulicę itd..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowicie się wzruszyłem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe! Dużo ciekawych artykułów. Pora jednak do innych zajęć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.