Facebook Google+ Twitter

W rocznicę powstania syreny w województwie mazowieckim przypomną o godzinie "W"

W 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, dokładnie o godzinie 17, zawyją syreny w 44 miastach województwa mazowieckiego.

 / Fot. Jerzy "Jur" Tomaszewski/Domena publicznaDźwięk syren i klaksonów ma przypomnieć o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o 17, stolica i wiele innych miast województwa zatrzyma się na chwilę, by oddać hołd swoim bohaterom. Tuż przed godziną 17 z pokładu transportowca C-130 Herkules zostanie wyrzucone 100tyś. ulotek przypominających o wydarzeniu sprzed 67 lat. Ponadto trasą wiodącą nad pl. Zbawiciela - Marszałkowską - pl. Krasińskich, przeleci 7 samolotów TS-11, które będą wypuszczały smugi w barwach narodowych. Będzie to hołd oddany przez wolnych pilotów, tym którzy za Polskę walczyli przed laty.
Przejdź po śladach powstania warszawskiego
Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, zainaugurowała obchody 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na konferencji prasowej został przedstawiony program uroczystości. Prezydent wspomniała także o podniosłej atmosferze, jaka panuje dziś w stolicy pomimo dnia powszedniego. Gronkiewicz-Waltz wspomniała też o sondażu przeprowadzonym przez TNS OBOP, z którego wynika, że świadomość powstania wśród Polaków, jest niestety coraz mniejsza. Prezydent zachęcała do uczczenia rocznicy nie tylko w rodzinnym gronie ale pośród obywateli.
Testament warszawskiego powstańca
Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antypis
  • antypis
  • 02.08.2011 23:20

W związku z chamskim zachowaniem piso bolszewickiej chołoty na warszawskich Powązkach wzywam wszystkich których brzydzi takie zachowanie o wygwizdywanie oraz wybuczanie wystąpień polityków PiS .Zblizają się wybory więc okazji będzie dużo. Najbliższa okazja 10 sierpnia . Zbieramy się z trąbkami gwizdkami itp przed Pałacem Prezydenckim o godz 7,00 . Przyjdź lub poinformuj swoich znajomych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.