Facebook Google+ Twitter

W roli głównej truskawka czyli Truskawkobranie 2012

Koktajle, ciasta i lody, a to wszystko z truskawek. Za nami już 37. edycja Truskawkobrania. Złota Góra na Kaszubach przez dwa dni kusiła też koncertami. Głównymi gwiazdami były Doda oraz Honey.

W roli głównej truskawka czyli Truskawkobranie 2012 / Fot. Martyna MisiewiczFani truskawek i kaszubskiego folkloru z pewnością znaleźli coś dla siebie. Na Złotej Górze stały liczne stoiska handlowe i gastronomiczne. Prezentowano dorobek kultury kaszubskiej oraz amatorskiej. Liczne występy artystyczne, konkursy, stoiska z truskawkami i rękodziełem ludowym. Podczas imprezy można było spróbować musu z truskawek, tzw. Kremowe Malënë, który otrzymał "Perłę 2005" w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo.

- Na Truskawkobranie chodzę od dziecka - wspomina Kasia z liceum w Kartuzach. Co roku jest coraz lepiej. Kto by pomyślał, że odwiedzi nas Doda. Ciekawe, co będzie w przyszłym roku - dodaje dziewczyna.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby urozmaicić festiwal. Pojawiają się stałe elementy programu m.in. konkurs na fraszkę o truskawce stał się już tradycją. Nowością są zawody żeglarskie oraz organizacja imprezy na dużej scenie.

– Staramy się zapraszać nowe gwiazdy. W tym roku wystąpi Doda oraz Honey - podkreśla Aleksandra Maciborska-Pytka, dyrektor Centrum Kultury "Kaszubski Dwór".

Kaszubska malena, czyli kaszubska truskawka aromatyczna i smaczna. Owoce są nie tylko niskokaloryczne, ale sprawdzają się jako produkt kosmetyczny. - Jestem na Truskawkobraniu po raz pierwszy - mówi pani Danuta z Elbląga. Sama robię sobie maseczki z truskawek. Te kaszubskie są najlepsze. Odrobina balsamu i moja skóra staje się młodsza - śmieje się z kolei pani Danuta.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.