Facebook Google+ Twitter

W Ropie czas Dożynek

W niedzielę 15 sierpnia w Ropie, jak co roku także i teraz odbędą się Dożynki Gminne. Oficjalne otwarcie uroczystości zaplanowano na godzinę 15:45 na stadionie miejscowego KS Ropa.

W ramach imprezy na scenie zobaczyć będzie można m.in. Młodzieżowy Ludowy Zespół Wokalny Smreki, który działa przy GOK w Ropie. Organizatorzy spodziewają się wizyty m.in. przedstawicieli starostwa, parlamentu, oraz władz wojewódzkich.

- Nie lada atrakcją będą ludowe stroje pogórzańskie, w których wystąpią Smreki. Pieniądze na ten cel pozyskaliśmy w I i II edycji programu Mecenat Małopolski. Otrzymaliśmy łącznie 15 tysięcy złotych, podczas gdy koszt wykonania wszystkich strojów dla zespołu (8 dziewcząt, 8 chłopców- przyp. red.) zamknął się w granicach 25 tysięcy złotych. Warto dodać, że otrzymaliśmy także pomoc z województwa Małopolskiego. Stroje prezentują się widowiskowo i mamy nadzieję, że przypadną do gustu publiczności - mówi Jolanta Halina Jabłczyk z GOK w Ropie.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Gronicki - jedyny na Podhalu góralski girlsband, jak donosi oficjalna strona internetowa zespołu. Zobaczyć będzie można także walki rycerskie, prezentację rekonstrukcji broni, czy przedmiotów codziennego użytku z okresu IX i X wieku. Organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają mieszkańców, oraz turystów chcących poznać tradycję Ropy i okolic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.