Facebook Google+ Twitter

W rosyjskojęzycznej Wikipedii trwa walka o wpis dotyczący lotu MH17

Konflikt dotyczący odpowiedzialności za katastrofę malezyjskiego Boeinga 777 ma również swą odsłonę w internecie. Trwa walka w Wikipedii o wpis dotyczący lotu MH17.

 / Fot. EPA/IGOR KOVALENKChodzi o fragment, w którym mowa o zestrzeleniu samolotu MH17. W pierwotnej wersji artykuł stwierdzał, że "Samolot (lot MH17) został zestrzelony przez terrorystów samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej za pomocą systemu BUK, który otrzymali od Federacji Rosyjskiej". Minęło niewiele czasu i wpis zmienił treść na "Samolot (lot MH17) został zestrzelony przez ukraińskich żołnierzy" - podaje The Telegraph.

Zmiany dokonano z adresów IP Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej, nadawcy takich kanałów jak Rossija 1, Rossija 2 i RTR-Biełarus.

Zdaniem Jadwigi Rogoży z Ośrodka Studiów Wschodnich, pytanej przez dziennikarzy serwisu Gazeta.pl kremlowskie władze interesują się internetem w ostatnich kilku latach i dysponują całą armią opłacanych użytkowników. "Dlatego Kreml zaczął oddziaływać na internet. Monitorują go służby specjalne, a Roskomnadzor decyduje o wydawaniu licencji na działalność w sieci i prowadzi tzw. czarną listę zakazanych stron. Od grudnia prokuratura i Roskomnadzor mogą bez wyroku sądu blokować strony, które uznają za ekstremistyczne. Korzystały już w praktyce z tej możliwości" - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fałszowanie historii ja starcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.