Facebook Google+ Twitter

W Rudzie Śląskiej pomagają z sercem

W ciągu 5 lat członkowie i wolontariusze Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw pomogli ponad trzem tysiącom ludzi, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i w kłopotliwym położeniu życiowym.

1 / Fot. Zespól Praswowy UM Ruda sląska i wlasneMimo szumnych zapowiedzi kolejnych ekip rządzących, poczynając od SLD a na PO pewnie nie kończąc, wciąż nie może się doczekać realizacji postulat stworzenia systemu bezpłatnych porad prawnych dla obywateli nieposiadających portfeli dość zasobnych, aby za nie zapłacić.Ulotka / Fot. Adam Podgórski
Pomysły wymieniających się ministrów, okazując się niewypałami, co nie zmienia ich dobrego samopoczucia. Właśnie pojawiła się nowa koncepcja, według której porady „darmowe”, za państwowe (czytaj: podatników) pieniądze świadczyć będą koncesjonowane podmioty.

Propozycja ta skutecznie wyeliminuje dotychczas działające w tej sferze organizacje pozarządowe, podobnie jak inna nowelizacja prawa, przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, pozbawi je udziału w procesie redystrybucji nawiązek sądowych. No cóż, nie od dziś wiadomo, że według wysokich, ministerialnych urzędników, receptą na kryzys jest mnożenie nowych struktur i urzędów. Bo po co ma ktoś to robić za darmo.

2 / Fot. Zesp. Pras, UMZa darmo, zupełnie bezinteresownie, korzystając jedynie ze społecznej pracy członków i wolontariuszy, świadczy pomoc prawną i psychologiczną oraz materialną, w formie zapomóg dla ofiar wypadków komunikacyjnych, Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw – Organizacja Pożytku Publicznego.

Stowarzyszenie powstało siedem lat temu, a szósty rok prowadzi działalność statutową w pełnym zakresie. Przez ten czas z jego usług skorzystało około 3,5 tys. interesantów, najczęściej ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i w kłopotliwym położeniu życiowym.

Około 60 osób uczestniczyło w dniu 27 maja br. w V Konferencji Integracyjno-Informacyjnej RSPOP pn. „Pomagajmy z sercem”, pod honorowym patronatem Andrzeja Stani, prezydenta miasta Ruda Śląska, która odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciepły jan
  • ciepły jan
  • 12.06.2011 14:26

Wszędzie co jest napisane o pomocy jest GTCh z Katowic. Szefostwo tego towarzystwa mimo wiedząc o tym, że współpracują z osobami mającymi prawomocne wyroki sądowe, nic im nie stoi to na przeszkodzie. Byle kasa była, a że to przestępcy, no cóż, warto jakąś ofiarę poświęcić, byle my GTCh na pierwszym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.