Facebook Google+ Twitter

W rytm muzyki reggae - Inauguracja II Dni Osób Niepełnosprawnych

Dzień 5 marca 2013 na długo pozostanie w pamięci zebranych w sali ratusza w Legionowie 350 gości. W tym dniu nastąpiło uroczyste otwarcie II Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.

Plakat informujący o wydarzeniach II Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. / Fot. Monika KossewskaTo oficjalne otwarcie dokonane przez władze samorządowe miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego zapoczątkowuje cykl niezwykłych wydarzeń kulturalnych i sportowych ( wystawy, przeglądy sztuki, konkursy, paraolimpiada), które będą trwały aż do końca maja. Podczas prezentacji dorobku artystycznego i sportowego środowiska osób niepełnosprawnych następuje poznawanie się członków lokalnej społeczności. Ludzie, którzy bardzo często czują się odrzuceni, zepchnięci na margines odnajdują motywację do działań na rzecz środowiska w którym żyją na co dzień. Odnajdują sens swego życia i motywację do działania. Zadaniem tych działań jest wspieranie ludzi niepełnosprawnych, budowania solidnych podstaw do wzajemnego zrozumienia, budowania poczucia wspólnoty prowadzącej do partnerskiego Oficjalne otwarcie wystawy. / Fot. Jerzy Jastrzębskidialogu. W ten dialog poprzez sztukę, sport angażuje się nie tylko osoby niepełnosprawne, ale ich rodziny, znajomych i całą społeczność lokalną. Dni te to okazja do zaprezentowania własnego talentu artystycznego w wielu dziedzinach sztuki, wykazania się sportowymi osiągnięciami, ukazania swoich mocnych stron. To okazja do wspaniałej rywalizacji uczestników wystaw, konkursów, przeglądów sztuki, paraolimpiady oraz okazja do naprawdę niepowtarzalnej zabawy.


"November Project" i roztańczona widownia. / Fot. Jerzy JastrzębskiTaką okazją zabawy przyniósł występ zespołu "November Project". Zespół ten to niespotykane zjawisko zarówno artystyczne jak i społeczne. Jego wyjątkowość to nie tylko rodzaj muzyki jaką uprawia, barwa, brzmienie treść piosenek, ale i pozytywnej z lekka zakręconej atmosfery jaką roztacza wokół siebie. "November Project" to dwunastu muzyków, siedmiu z nich to niepełnosprawni. Ich muzyka wznosi się ponad wszelkimi podziałami. Na ich koncertach bariera miedzy pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi nie ma żadnego znaczenia. Ich piosenki są pełne ciepłej autoironii, często określają się mianem „specjalnej troski”. Wspaniałe poczucie humoru i rozumienie różnorodnej publiczności to ich szczególne atuty. Trzeba do tego dodać oryginalne pełne kolorów stroje sceniczne. Już przy wykonaniuZespół "November Project" na scenie / Fot. Jerzy Jastrzębski pierwszego utworu wokół sceny zrobiło się tłoczno. Wkrótce tańczyła w rytm muzyki reggae prawie cała widownia. Wspaniała zabawa trwała godzinę i zakończyła się wieloma bisami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.