Facebook Google+ Twitter

„W rytmie świata. Warszawa na skrzyżowaniu kultur" warta poznania

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-11-08 11:34

„W rytmie świata. Warszawa na skrzyżowaniu kultur", to książka o world music, pokazująca najważniejsze gwiazdy i zjawiska tej sceny. To również opowieść o stolicy Polski otwartej na różne kultury i nowe brzmienia.

 / Fot. okładka ksiązkiPrzedpremierę miała ta książka podczas jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Od listopada można ją już nabyć w księgarniach.

10. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur


I choć na pierwszy rzut oka jednobarwna okładka nie przyciąga za bardzo wzroku czytelnika, to warto do niej zajrzeć i ją poznać dogłębnie, bo wewnątrz skrywa prawdziwe piękno. Wspaniałe fotografie, wywiady z muzykami, znawcami gatunku od wielu lat śledzących zmiany zachodzące na scenie world music oraz dziennikarskie spojrzenie na muzykę - to wszystko znajdziemy na kolejnych stronach tego albumu.

„Jestem pod wielkim wrażeniem białych głosów, jakimi śpiewają bułgarskie chórzystki. Pierwszy raz słyszałam je w Nowym Jorku i nigdy nie zapomnę tego wrażenia. Śpiewały z przejęciem i zaangażowaniem. To muzyka, która trafia wprost do duszy – jest niezwykle szczera i wiarygodna” – mówi Urszula Dudziak. Z kolei Kayah nie ogranicza się do jednego regionu świata: "Dziś pochłania mnie podróż uchem po mapie, ilustrująca bogactwo kultury i tradycji żydowskiej. Ale jako miłośniczka Orientu nie zamierzam stronić od muzyki arabskiej czy tureckiej. Fascynuje mnie też pustynny blues”.

Natomiast Kuba Borysiak z radiowej Dwójki przypomina jak wielkie wrażenie zrobił na nim występ Conchy Buiki: „Zobaczyć koncert tej hiszpańskiej śpiewaczki i kompozytorki, to jak pierwszy raz w życiu obejrzeć film Pedro Almodóvara. Jej głos brzmiał boleśnie prawdziwie, był charczący, momentami zaskakująco niski, jakby wydobywał się prosto z trzewi.”

Oprócz interesujących wywiadów czeka tu na czytelnika np. fotoreportaż Marcina Kydryńskiego oraz mnóstwo portretów artystów i zdjęć z Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Wydawcą „W rytmie świata. Warszawa na skrzyżowaniu kultur" jest Wilk&Król Oficyna Wydawnicza, a partnerem Stołeczna Estrada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.