Facebook Google+ Twitter

W Rzeszowie nie jeżdżą autobusy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-02 20:26

Zdaniem prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca, żądania płacowe strajkujących pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są niemożliwe do spełnienia. Dziś, choć strajk był dobrowolny, na ulice nie wyjechał żaden miejski autobus.

Związkowcy MPK domagają się wzrostu płac o 20 procent. Obecnie wynosi ona 2800 złotych brutto. Władze miasta zgodziły się dać jedynie 6 procent, ale na to nie przystali związkowcy
Prezydent Tadeusz Ferenc przyznaje, że większe podwyżki byłyby możliwe, gdyby związkowcy zmienili program ograniczania kosztów działalności firmy. Jego zdaniem oszczędności przyniosłaby na przykład likwidacja jednej z baz przedsiębiorstwa - na ulicy Trębeckiego i przeniesienie jej na ul. Lubelską.
Tadeusz Ferenc nie ukrywa, że na tej pierwszej firmy deweloperskie chcą wybudować osiedla mieszkaniowe.
Jak podkreśla, przy już wybudowanych blokach nie może istnieć baza MPK. Jego zdaniem przeszkadza ona mieszkającym tam ludziom.
Jeśli związkowcy rzeszowskiego MPK nie dojdą do porozumienia z władzami spółki, to dzisiejszy jednodniowy strajk zmieni się 9 czerwca w strajk ciągły. Miasto przygotowuje się już do zorganizowania komunikacji zastępczej.
Jak poinformował prezydent Ferenc są prowadzone rozmowy z PKS-ami z Przemyśla, Tarnowa i ze Stalowej Woli, które miałyby obsłużyć najbardziej uczęszczane linie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.