Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3898 miejsce

W Sandomierzu rodzice sadzą drzewa

Burmistrz Sandomierza, Marek Bronkowski, zaproponował młodym rodzicom ciekawą formę upamiętnienia przyjścia na świat ich pociechy. Tą formą jest posadzenie drzewa w przestrzeni miejskiej.

Panorama Sandomierza od strony Wisły. / Fot. Krzysztof KrzakTej formy upamiętnienia mogą doznać wszystkie dzieci urodzone i zameldowane w Sandomierzu od 8 grudnia 2014 roku, czyli od dnia zaprzysiężenia na urząd Burmistrza Sandomierza, Marka Bronkowskiego. Trzeba zgłosić się w godzinach 8 - 16 do sekretariatu burmistrza przy placu Poniatowskiego 1 w celu ustalenia rodzaju, terminu i miejsca posadzenia drzewa. Do wyboru są: lipa, dąb i klon zakupione przez gminę Sandomierz. Na terenie całego miasta wyznaczono 13 miejsc, gdzie można posadzić wybrane drzewo, jest więc możliwość zrobienia tego jak najbliżej miejsca zamieszkania dziecka i jego rodziców. Dzieci otrzymają specjalne certyfikaty upamiętniające to zdarzenie. Na certyfikacie będą zapisane dane dziecka oraz numer i nazwa gatunku.

- Mam nadzieję, że ten pomysł spodoba się mieszkańcom Sandomierza i wspólnie będziemy cieszyć się widokiem rosnących drzew - mówi Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski. Rocznie w mieście przychodzi na świat średnio 150 nowych obywateli. Jeśli dla każdego z nich zostanie posadzone drzewo, Sandomierz stanie się jednym z najbardziej zadrzewionych miast Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Więcej dzieci- więcej drzew.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.