Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21857 miejsce

W Sandomierzu wystartował 12. Festiwal Filmów NieZwykłych

W poniedziałek, 27 kwietnia 2015 roku, w Sandomierzu rozpoczął się 12. Festiwali Filmów i Spotkań NieZwykłych. Tegorocznymi twórcami niezwykłymi są Krzysztof Zanussi (reżyser) i Maja Komorowska (aktorka).

W Sandomierzu rozpoczął się kolejny Festiwal Filmów NieZwykłych. / Fot. Krzysztof KrzakSandomierski festiwal zainaugurowało otwarcie wystawy polskiego plakatu filmowego z lat 1946 - 1956 z kolekcji Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu "Strach się bać". Będzie ją można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu do 2 maja.

Bohaterem tegorocznego festiwalu filmowego w Sandomierzu jest Krzysztof Zanussi. Podczas imprezy będzie się można spotkać z tym wybitnym twórcą i obejrzeć retrospektywę jego filmów, począwszy od "Struktury kryształu" poprzez "Constans", "Cwał", "Dotknięcie ręki" aż po "Obce ciało". Tytuł Aktorki NieZwykłej w tym roku otrzymała Maja Komorowska, gwiazda wielu filmów Zanussiego, w tym "Roku spokojnego słońca", którego projekcję przewidziano także w programie FFiSN. Spotkanie z aktorką poprowadzi w czwartek Łukasz Maciejewski.

Organizatorzy festiwalu z Katarzyną Kubacką na czele przewidzieli także projekcje filmów, które w tym roku weszły do kin i cieszyły się zainteresowaniem kinomanów, m.in. "Lewiatan", "Carte blanche", "Body/Ciało", "Ziarno prawdy" czy "Heavy mental". Z publicznością spotkają się aktorzy: Robert Więckiewicz i Piotr Głowacki oraz pisarz Zbigniew Masternak, którego powieść "Nędzole" planuje zekranizować Krzysztof Zanussi. Bajki dla dzieci czytać będą: Anna Cieślak, Maria Seweryn, Lidia Sadowa i Przemysław Wyszyński; z recitalami wystąpią: Stanisław Soyka, Beata Rybotycka, Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński. Przez cały czas trwania festiwalu trwać będą warsztaty "Filmowe Ogrody wyobraźni".

W ostatnim dniu, 3 maja, 12. Festiwal Filmów i Spotkań NieZwykłych przeniesie się do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie aktorzy Teatru Polskiego w Warszawie (m.in. Joanna Trzepiecińska, Ewa Makomaska, Jerzy Schejbal, Andrzej Seweryn, Piotr Cyrwus, Jarosław Gajewski) zaprezentują fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego; z recitalem wystąpią Natalia Sikora i Zespół Pieśni i Tańca "Kielce"; będzie można też spróbować dań regionalnych.
Dokładny program tegorocznego festiwalu można znaleźć na stronie: http://festiwalniezwykly.pl/festiwal/program/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tylko pozazdrościć mieszkańcom Sandomierza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.