Facebook Google+ Twitter

W Saragossie zakończył się IV Międzynarodowy Kongres w Obronie Życia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-08 21:50

W kongresie wzięło udział 1000 uczestników z 30 krajów, w tym również z Polski. Uczestnicy kongresu zaapelowali do rządów o utworzenie międzynarodowej platformy. Jej celem byłoby pomaganie kobietom w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej lub ekonomicznej.

W wydanej na zakończenie kongresu deklaracji napisano, że aborcja jest problemem międzynarodowym i pierwszą przyczyną śmierci na świecie. Odkąd usuwanie ciąży zostało zalegalizowane, zamordowano 800 milionów istnień ludzkich. Dlatego - zdaniem organizatorów Kongresu - macierzyństwo, a przede wszystkim pomoc kobietom w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji, powinny stać się problemem międzynarodowym.

Aby upamiętnić nienarodzone w Hiszpanii dzieci, na ulicach Saragossy zapalono milion świec. Przypomniano też, że wkrótce w hiszpańskim parlamencie odbędzie się głosowanie nad nową ustawą dopuszczającą aborcję. Pozwala ona 16-latkom na dokonanie zabiegu bez informowania o tym rodziców. W minionym roku w Hiszpanii ciążę usunęło 116 tys. kobiet. Co 12 nie miała ukończonych 18 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.